Про це заявив економіст, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, пише Фром.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, війна неминуче завдає найболючішого удару по людях. Проте, зазначив він, слід розуміти, що збільшення кількості людей з інвалідністю в Україні створить серйозні проблеми в економічній та соціальних сферах.
«Якщо брати економічний вимір, то точно, що з людського потенціалу, трудового потенціалу та потреб у соціальних витратах, проблема людей з інвалідністю дуже актуальна. Але не єдина у цьому контексті. Зараз ми про неї говоримо так, але є набагато потужніша економічна проблема: люди, причому, якщо ми говоримо про військовослужбовців, а часто не лише про них, то люди у працездатному віці набувають обмеженої працездатності. Це означає, що вони можуть менше працювати, менше заробляти та менше бути залучені до економіки. І це, звичайно, зменшує трудовий потенціал, на додаток до непоправних втрат, а також тих людей, які залишили країну», - сказав він.
У зв'язку з цим, зазначає Жаліло, в Україні має бути посилена увага до політики на ринку праці у бік збільшення можливостей для працевлаштування активних людей з обмеженими фізичними можливостями.
З іншого боку, зазначає економіст, збільшення кількості людей з інвалідністю розкриває соціальні проблеми.
«Соціальні питання – це збільшення навантаження на державний бюджет, це додаткові, дуже потужні завдання для різноманітної, можливо, міжнародної благодійної діяльності, в рамках певних міжнародних програм тощо. Питання протезування, компенсації, лікування та реабілітації, питання, пов'язані, знову ж таки, з адаптацією до реструктуризації людей з інвалідністю, адаптації активної діяльності, а також питання, пов'язані, на жаль, із отриманням підтримки життя тих, хто працювати не може. Ці питання мають на увазі державну підтримку. Я вважаю, що якщо це люди, які втратили здоров'я на війні з ворогом, захищаючи незалежність, вони мають отримати максимальну підтримку з боку держави, абсолютно повне забезпечення», - сказав він.
Резюмуючи, Жаліло наголосив, що держава має бути готова до вирішення проблем, повʼязаних зі зростанням кількості громадян з інвалідністю в Україні.