3,55 грн за кВт: українцям натякнули на весняний перегляд тарифів

Навесні 2024 року на українців можуть очікувати нові тарифи на електроенергію. Такою думкою поділився голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко.

Міністерство енергетики надало калькуляцію реальної вартості електроенергії для населення. За підрахунками українці мають сплачувати 3,55 гривні за кВт.

Що входить до цього тарифу:

  • собівартість виробництва електроенергії ДП "НАЕК "Енергоатом" – 1,08 грн за кВт;
  • тариф на передачу магістральними мережами ПрАТ "НЕК "Укренерго" - 0,58 грн. за кВт;
  • тариф на розподіл розподільчими мережами (обленерго) – 1,75 грн. за кВт;
  • тариф постачальника універсальних послуг – 0,14 грн. за кВт.

Олег Попенко припустив, що нові тарифи на електроенергію можуть чекати на українців уже навесні. Побутовим споживачам доведеться платити за кожен кіловат на 0,91 гривні більше.

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Тарифи на світло, скріншот: YouTube
Тарифи на світло, скріншот: YouTube

"Повна катастрофа": масштабний збій у "Київстар" кинув у паніку підлогу України

У роботі мобільного оператора "Київстар" стався масштабний збій, який залишив без зв'язку безліч абонентів. Про це йдеться у повідомленні на facebook-сторінці компанії.

Вранці 12 грудня стався масштабний збій у роботі "Київстар". В результаті у більшості абонентів зник мобільний інтернет та зв'язок. У компанії поспішили заспокоїти клієнтів, заявивши, що спеціалісти вже працюють над відновленням зв'язку.

Утім, українців такі технічні "сюрпризи" практично кинули в паніку. Багато хто не зміг зв'язатися з рідними та близькими, що викликало певний занепокоєння.

"Київстар". Фото: скрін youtube
"Київстар". Фото: скрін youtube

Штрафи вже не лякають: ухилистам пропонують жорстке покарання

Відмова від мобілізації може згодом каратися суворіше, ніж просто адміністративною відповідальністю.

Про це розповів Євген Дикий – політичний аналітик та ветеран АТО. Він вважає, що слід криміналізувати ухилення від військової служби та встановити чіткі терміни служби з мобілізації. Про це він розповів в інтерв'ю для ТСН.

На його думку, є два ключові моменти, які можуть вплинути на мобілізацію.

Одеський військкомат, скріншот: Facebook
Одеський військкомат, скріншот: Facebook

Одержувачі допомоги починайте економити: хто втратить виплати у новому році

З 1 лютого частина ВПО перестане отримувати виплати. Тому Мінсоцполітики розробило проект постанови, який пропонує продовжити допомогу тим, хто раніше її отримував до 1 серпня 2023 року та завершує період виплат у січні 2024 року.

Багато хто з переміщених осіб зіткнувся з труднощами інтеграції в нові громади.

Особливо це ускладнило сім'ї з дітьми, інвалідами та мешканцями районів бойових дій: діти не можуть ходити до садів, а школи працюють в онлайн-режимі. Це суттєво обмежує можливості працездатних членів сімей.

Українські пенсіонери / фото: Знай.ua
Українські пенсіонери / фото: Знай.ua

Зарплати наступного року підвищать двічі: хто у списку щасливчиків

З початком "повномасштабки" рівень доходів українців упав. Заробітна плата зазнала змін, і в більшості випадків це не про підвищення.

Кабмін планує підвищити посадові оклади працівників бюджетної галузі вже наступного року. Це станеться через підвищення мінімальної заробітної плати. Про це йдеться у проекті Постанови, розміщеної для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Пропонується встановити, що з 1 січня наступного року посадові тарифи (оклади) бюджетників розраховуються на основі розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС – 3195 грн., а з 1 квітня цей розмір зросте до 3600 грн. Крім того, керівники повинні встановити низку доплат, надбавок, премій, які залежатимуть від складності, відповідальності, кваліфікації працівника та умов роботи.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube