Безсоння є серйозною проблемою, яка стосується значної частини населення. Кожен третій дорослий страждає від цього розладу сну, що може вплинути на їхнє фізичне та психічне здоров'я.

Постійне прокидання посеред ночі і неможливість знову заснути може призвести до втоми, роздратування і навіть втрати уваги в повсякденному житті.

Один з часто згадуваних факторів, що впливає на безсоння, - це раціон харчування. Регулярне вживання великої кількості цукру може спричинити природне пробудження посеред ночі через зниження рівня цукру в крові

Жінка лежить у ліжку / фото: Freepik
Жінка лежить у ліжку / фото: Freepik

Організм "сигналізує" про це, і людина прокидається. Також важливо звернути увагу на психічне здоров'я, оскільки постійний стрес або депресія можуть впливати на якість сну.

Популярні новини зараз
Платіжки ігнорувати не варто: за борги по комуналці блокуватимуть зарплатні картки Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня
Показати ще

Для поліпшення якості сну фахівці рекомендують певні підходи. Наприклад, складання списку справ на завтра перед сном може допомогти заспокоїти розум і підготувати його до сну.

Ведення активного способу життя також є важливим аспектом: проходження 10 км за день і зайняття спортом не менше 150 хвилин на тиждень допомагають організму краще засипати.

Крім того, варто уникати використання гаджетів, таких як смартфони і планшети, хоча б за півгодини до сну. Їхня світлодіодна підсвітка може заважати нормальному виробленню мелатоніну, що відповідає за сон.

Пара в ліжку, фото freepik
Пара в ліжку, фото freepik

Також, іноді заміна матрацу або ліжка може покращити якість сну. Фахівці радять міняти матрац кожні сім років та враховувати розмір ліжка, щоб забезпечити комфортне положення під час сну.

У цілому, ретельне дотримання здорових звичок і режиму дня може значно поліпшити якість сну і сприяти загальному самопочуттю.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua кілька важливих аспектів, які допоможуть вам зняти втому і повністю розслабитися

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, українці засудили МОЗ через "розвіювання міфу" про платний стаціонар: "Полікуйте медицину від свавілля"