Як зазначає адвокат Оксана Доготер, під час перевірок актуальності військових документів звертається увага не тільки на їхній стан, а й на те, чи були оновлені дані вчасно. Невиконання цієї вимоги може стати підставою для накладення штрафних санкцій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа її словами, за порушення ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) може бути складено адміністративний протокол за неоновлення військових даних. У разі порушення, поліція має право затримати особу для оформлення протоколу і доставити її до найближчого Територіального центру комплектування та соціальної підтримки на основі ст. 262 КУпАП.
Уповноважені працівники можуть перевіряти актуальність даних незалежно від типу документів. Якщо документи електронні, їхню дійсність перевіряють через QR-код, а паперові — за допомогою системи "Оберіг". У випадку, якщо дані особи не збігаються з інформацією у Єдиному державному реєстрі призовників, резервістів та військовозобов'язаних, документ вважається недійсним. У таких випадках чоловіка можуть затримати для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Кожен військовозобов'язаний зобов'язаний інформувати ТЦК про будь-які зміни у своїх особистих даних. Це включає:
-
зміни у сімейному стані;
-
нове місце проживання або перебування;
-
номери телефонів;
-
електронні адреси;
-
освіту;
-
нове місце роботи або посаду;
-
стан здоров'я (включаючи встановлення або зміну інвалідності).
Якщо військовозобов'язана особа не повідомить вчасно про зміни своїх персональних даних, вона також може бути притягнута до адміністративної відповідальності.
Нагадаємо, можуть не пустити воювати: кому із добровольців відмовлять в службі за контрактом
Раніше ми розповідали, що забирають машину на потреби ЗСУ: як отримати компенсацію
Також, життя ухилянтів перетворять на пекло: як покарають тих, хто проігнорує штрафи від ТЦК