Українців не пустять до Європи з тваринами: кому з пухнастиків заборонять перетин кордону

Котик забатонився, зображення із соцмереж
Котик забатонився, зображення із соцмереж

З 16 вересня Євросоюз запровадив нові правила ввезення тварин, які значно ускладнюють подорожі для власників домашніх улюбленців. Основні зміни стосуються кішок, собак та тхорів, і мета нововведень – підвищення рівня безпеки та контролю за станом здоров'я тварин, що перетинають кордони ЄС. Відтепер власники мають дотримуватися низки нових вимог. Однією з ключових змін стало обов'язкове надання тесту на антитіла до сказу. Цей тест є важливою частиною контролю за інфекційними захворюваннями, які можуть передаватися тваринами. Власникам доведеться провести його в акредитованій лабораторії ЄС, оскільки лише результати з таких лабораторій приймаються до розгляду.

"Ощадбанк" почне брати з українців більше грошей: які послуги подорожчають

"Ощадбанк". Фото: скрін youtube
"Ощадбанк". Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Державний "Ощадбанк" анонсував клієнтам декілька важливих змін, які "вдарять по кишені". Так, насамперед зміниться вартість смс-повідомлень, які клієнти одержують від банку. Для приватних та кредитних карток – SMS-повідомлення коштуватимуть 25 грн на місяць, Viber – 15 грн на місяць. Вартість інформування для зарплатних, пенсійних та соціальних карт становитиме 15 гривень на місяць, а Viber – без змін. Крім того, "Ощад" запроваджує комісію за зняття готівки у банкоматах – 0,9% або мінімум 5 гривень.

Вам тут не раді: європейська країна створює біженцям люті умови – залишитись зможуть одиниці

Українські біженці / фото: Zaborona
Українські біженці / фото: Zaborona

У Нідерландах спостерігається помітна тенденція до посилення міграційної політики. Влада країни планує ввести одні з найсуворіших правил щодо надання притулку в Європі. Міністр з питань міграції та надання притулку Марьолейн Фабер зазначила, що уряд хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію частин закону про притулок. Основна мета — зробити Нідерланди менш привабливими для нових прохачів притулку. Одним із ключових аспектів нової політики стане обмеження на возз'єднання сімей. Біженцям дозволять запросити родичів лише в тому випадку, якщо вони зможуть довести, що мають кошти на утримання родини, включно з орендою житла і стабільним доходом.

Школярам встановлять нові правила відвідування уроків: за що суворо каратимуть

Школярі на уроці
Школярі на уроці

У Міністерстві освіти України розглядають ініціативу скоротити максимальний термін відсутності дитини в школі без поважної причини. На сьогоднішній день учням дозволено пропускати уроки до 10 днів без медичної довідки або заяви від батьків. Проте в Міністерстві пропонують зменшити цей період до 5 днів. Головна мета цієї ініціативи – полегшити роботу соціальних служб, які зможуть швидше виявляти сім'ї, де батьки не приділяють достатньо уваги навчальному процесу дітей. Це дозволить вчасно реагувати на можливі проблеми та повідомляти про них відповідні державні органи.

Не поспішайте на ВЛК: українцям назвали важливу умову

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

В Україні продовжується загальна мобілізація, що передбачає проходження військово-лікарської комісії частиною військовозобов’язаних громадян. Ті, хто вже проходив комісію, але не був мобілізований, зобов’язані повторно пройти ВЛК через певний час. Юристи роз’яснили процедуру та важливі деталі для військовозобов’язаних у таких ситуаціях. Повторну ВЛК можна пройти лише після отримання повістки з Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Дата, вказана у військово-обліковому документі, не звільняє від необхідності отримання офіційної повістки, без якої пройти комісію неможливо.