В умовах воєнного стану в Україні питання оподаткування майна стало особливо важливим для компаній, які володіють пошкодженою нерухомістю. Відповідно до змін у Податковому кодексі (ПКУ), юридичні особи можуть скористатися податковими пільгами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з п. 69.22 «Перехідних положень» ПКУ (з урахуванням закону від 11.04.2023 р. № 3050-IX), податок на нерухомість не сплачується за об’єкти, пошкоджені внаслідок бойових дій чи диверсій, пов’язаних із агресією рф.
Ця пільга діє з 1 березня 2022 року та охоплює всі податкові періоди з цієї дати. Про це пише Лігазакон. Однак для отримання звільнення від сплати податку компанія має внести дані про пошкодження об'єкта до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Якщо об’єкт відновлено (після ремонту, реконструкції або реставрації), податок починає нараховуватися з місяця, що слідує за завершенням робіт.
Крім того, місцева влада може встановлювати знижені ставки податку або звільняти від нього будівлі, що зазнали незначних пошкоджень та придатні для використання після поточного ремонту.
Для повного припинення нарахування податку за знищені об’єкти необхідно внести інформацію про їх знищення до Держреєстру прав на нерухоме майно.
Нагадаємо, через новий податок гроші на депозитах скоро не працюватимуть: чим це загрожує українцям
Раніше ми писали про те, що пенсіонерів обкладуть податками: кому доведеться платити
Крім того, Знай.ua повідомляв, податок на пенсії: українцям зробили важливе оголошення