Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що до кінця 2024 року в Україні державні витрати на спеціальні пенсії досягнуть 120 мільярдів гривень. За перші дев'ять місяців цього року на ці виплати вже витрачено 88 мільярдів.

Серед отримувачів спецпенсій – 6867 прокурорів-пенсіонерів, частина з яких продовжує працювати на посадах, при цьому отримуючи пенсійні виплати.

Про це стало відомо завдяки інформації від "Економічної правди".

Конституційний суд України / фото: ti-ukraine.org
Конституційний суд України / фото: ti-ukraine.org

Спеціальні пенсії також призначаються суддям, колишнім держслужбовцям, правоохоронцям та військовим. Станом на початок 2023 року середня пенсія прокурора становила 21,5 тисяч гривень, що у 4,5 разу перевищує середню пенсію по країні. Судді отримували ще більше – 96 тисяч гривень, що у 21 раз перевищує середній показник.

Популярні новини зараз
Ринок нерухомості "впаде в кому": новий податок перетворить покупку житла на фінансовий кошмар За кіло вже 524 грн: супермаркети різко змінили ціни на сир, сметану та твердий сир Вища освіта стане привілеєм для обраних: університети змінять підхід до навчання З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, на початку 2023 року в середньому отримували 11,4 тисяч гривень. Пільгові пенсії також передбачені для працівників, які працювали у шкідливих умовах праці.

За інформацією Міністерства соціальної політики, із 10,28 мільйонів пенсіонерів в Україні 780,2 тисяч осіб отримують спеціальні пенсії за різними законами. Для порівняння розмір середньої "звичайної" пенсії на початок 2023 року становив 4623 гривні.

Нагадаємо, кінець МСЕК: для українців з інвалідністю готують нову реформу.

Раніше повідомлялося, одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись.

Також, осінь в Україні змінює свій курс: мокрий сніг та похолодання на підході.