Українці стикаються з випадками, коли після придбання житла на них "вішають" борги попереднього власника за комунальні послуги. Як грамотно підійти до купівлі нерухомості та уникнути неприємностей, розповіли фахівці проєкту "ГазПравда".

Перше, що потрібно зробити покупцеві, ще до укладення договору купівлі-продажу на житло, потрібно переконатися, чи не накопичив попередній власник борги за комунальні послуги.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Також слід уважно вивчити сам договір, адже у ньому можуть бути пункти, які призведуть до негативних наслідків для гаманця. Новий власник не зобов'язаний повертати борги попереднього власника лише у випадку, якщо він не брав на себе такого обов'язку.

Наступний важливий крок, яким часто нехтують нові власники житла – переоформлення особового рахунку. Відразу після придбання житла слід звернутися до постачальників послуг та оновити інформацію про споживача. Це дозволить не лише отримувати рахунки з правильними даними, а й позбавить ризику сплатити чужі борги.

Популярні новини зараз
Банкомат з'їв картку: українцям підказали, як швидко відновити доступ до грошей Контроль за ухилянтами стане жорсткішим: як знайдуть порушників обліку У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись У військкомат забудете дорогу: хто з українців більше не цікавить ТЦК
Показати ще

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

"Переоформляти особовий рахунок потрібно обов'язково. Це правильно не лише з юридичної точки зору, а й з фінансової. Інакше ви ризикуєте сплатити чужі борги", - кажуть експерти.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неплатникам за комуналку дали шанс: як вилізти з боргової ями та отримати субсидію.

Також наш портал інформував, заплатите і за себе, і за сусідів: споживачів із не повіреними лічильниками обдеруть як липку.

Крім того, ми писали, комунальні борги та арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі.