Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні при зміні власника нерухомості необхідно обов'язково переоформити особовий рахунок у постачальника комунальних послуг.

Якщо не зробити те, що було сказано вище, інакше може виникнути ситуація, коли ви ризикуєте сплатити чужі борги.

Про це розповіли фахівці консультаційного центру "ГазПравда".

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Часто скаржаться на ситуації, коли українці змушені були розбиратися з чужими боргами.

Популярні новини зараз
На державу не розраховуйте: українцям радять подбати про пенсію самотужки Українцям обіцяють трудову повинність: пайки замість зарплат Гороскоп на тиждень 4-10 листопада для всіх знаків Зодіаку: пригоди Овнів, лікарні Близнюків та пік Скорпіонів Зупинишся - заплатиш штраф: водіям оголосили нові правила
Показати ще

"А все тому, що вони вчасно не переоформили на себе комунальні послуги. Мовляв, ну і що, що платіжка на чуже ім'я. Насправді ж переоформлювати особовий рахунок треба обов'язково. Це правильно не лише з юридичної точки зору, а й за фінансовою . Інакше ви ризикуєте сплатити чужі борги", – йдеться у публікації.

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube
Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

Так, обов'язково треба перевірити, чи є борги за комуналку при покупці нерухомості. Інакше ви можете разом із квартирою чи будинком "купити" зобов'язання сплатити борги. Важливо, щоб у договорі купівлі-продажу було зазначено, що ви не берете він зобов'язання платити борги.

"Новий власник не зобов'язаний повертати борги у разі, якщо він не брав такий обов'язок у договір. Якщо немає боргів – потрібно оновити дані про власника особового рахунку", – зазначається у публікації.

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube
Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

Наприклад, для переоформлення особового рахунку на постачання газу до найближчого центру постачальника послуги потрібно подати:

- копії паспорта, ідентифікаційного коду, документа, що підтверджує право власності на нерухомість;
- технічний паспорт на майно;
- витяг з реєстру прав на нерухоме майно;
- якщо немає лічильника, довідка з ЦНАП із переліком членів сім'ї;
- роздруковане фото лічильника.

Якщо з документами все гаразд, потрібно підписати заяву про приєднання до договору.

Щоб переоформити договір на постачання газу, можна подати відскановані (або сфотографовані) заяви, паспорт, ідентифікаційний код, документ, що підтверджує право власності, останній рахунок від оператора ГРМ. На сайті постачальника газу можна дізнатися, куди потрібно подавати документи (можливо також надіслати електронною поштою).

Нагадаємо, купили квартиру, а у подарунок – чужі борги за комуналку: як уникнути неприємних конфузів.

Раніше повідомлялося, жарти закінчилися: комунальники готують боржникам неприємний сюрприз.

Також, комунальні борги та арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі.