"Нафтогаз" радить українцям керуватися правилом "копійка гривню береже" та дотримуватись простих правил у побуті, які допоможуть зменшити платіжки. Що потрібно знати споживачам, йдеться на сайті газопостачальної компанії.

Більшість українців для приготування їжі використовують газові плити, але мало хто знає, що якщо змінити деякі звички, то можна знизити витрати газу, а разом з тим і суми в платіжках.

Газові плити. Фото: скрін youtube
Газові плити. Фото: скрін youtube

"Нафтогаз" поділився кількома порадами:

  • коли кип'ятите воду, накривайте посуд кришкою, щоб рідина швидше нагрівалася;
  • розташовуйте посуд посеред пальника, щоб полум'я рівномірно розподілялося по поверхні;
  • очищайте посуд від нагару і кіптяви або він буде довше нагріватися, а значить буде потрібно більше газу;
  • регулярно проводьте технічне обслуговування плити, зокрема, потрібно очищати пальники від бруду та кіптяви;
  • використовувати конфорку розміру, що відповідає діаметру посуду. Якщо гріти маленьку каструлю на великій конфорці, відбуватиметься перевитрата палива.

Споживання газу. Фото: скрін youtube
Споживання газу. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
$3500 пенсії, російський паспорт та зникла інвалідність ціною 5 млн грн: як голова ГУНП Олег Трачук усіх за ніс тримає Доплати до пенсії: українцям розкошеляться аж на 944 гривні Київстар обіцяє безлімітний інтернет за 1 гривню: як отримати Про платіжки можна не хвилюватись: українці отримають допомогу на газове опалення
Показати ще

Крім того, газовики рекомендують враховувати, що газова духовка при нагріванні до 180-200 градусів споживає багато палива - в середньому 0,2 кубометра. Тож нераціонально готувати маленькі порції.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, платіжки за газ із завищеними обсягами споживання: чому так відбувається і як виправити.

Також наш портал інформував, "Нафтогаз" дав шанс економити на газі в зимовий період: що потрібно зробити.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, "Нафтогаз" дав рекомендації власникам газових котлів: рахунки стануть відчутно меншими.