Спадщина в Україні включає не лише майно, але й борги та інші обов’язки померлого. Однак деякі особисті права і зобов’язання не можуть бути успадковані, як пояснили експерти Харківської правозахисної групи, пише портал Правова Допомога.
Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Відповідно до Цивільного кодексу України, у спадщину не входять:

  • особисті немайнові права;
  • права на аліменти, пенсії, соціальну допомогу;
  • право на компенсацію за травми або ушкодження здоров’я;
  • право на членство в організаціях (за певними винятками).

Щодо боргів, спадкоємці зобов'язані погашати їх лише в межах вартості успадкованого майна. До таких боргів відносяться зобов’язання за цивільними договорами, витрати на лікування та поховання (обмежені трьома останніми роками), а також судові штрафи і компенсації.

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Також до спадкоємців можуть переходити невиплачені доходи спадкодавця, такі як зарплата, пенсія або компенсація за травми. Якщо спадкоємців немає, ці кошти стають частиною загальної спадщини.

Таким чином, законодавство чітко розмежовує, які права і обов’язки можуть перейти до спадкоємців, а які залишаються особистими для померлого.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язані у 90% випадків можуть скасувати штраф від ТЦК: як це зробити Доплатять 300, 500 чи 1000 гривень: у кого з українців зростуть пенсії вже навесні Спокійно няньчити онуків не вийде: пенсіонери можуть потрапити під мобілізацію Українцям виплатять нову зимову допомогу: перелік розширено - хто отримає гроші
Показати ще

Нагадаємо, українці можуть отримати до 3000 гривень на оплату газу: що потрібно зробити

Раніше ми писали про те, що спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати

Крім того, Знай.ua повідомляв, без нотаріуса не обійтись: коли необхідно звернутися за допомогою