Щомісяця українці стикаються з необхідністю передавати показники газових лічильників, навіть якщо не користуються газом. Інакше рахунки можуть надходити із завищеними сумами.

Фахівці ГазПравди розповіли, як уникнути неприємних сюрпризів у платіжках та чому так важливо повідомляти показники щомісяця.

Однією з головних причин нарахування надмірних сум є відсутність даних про фактичне споживання газу. Якщо споживач не передає показники з лічильника вчасно, нарахування здійснюється за середніми значеннями. Такі дані обчислюються на основі середньорічного споживання за останні три роки, зазначеного у договорі. Часто ці значення можуть значно перевищувати реальні обсяги споживання, особливо якщо житло не використовується або тимчасово порожнє.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Щоб уникнути переплат, українцям рекомендують передавати показники лічильника щомісяця з 1 до 5 числа. Це дозволить забезпечити коректні нарахування та уникнути розрахунків за умовними значеннями.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудні, інакше залишать без грошей Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Передати показники можна наступними способами:

  • Особистий кабінет на платформі національного оператора "Газорозподільні мережі України" – це підходить для абонентів, які мають відповідний договір.
  • Локальні оператори: мешканці Київської, Полтавської та Одеської областей повинні скористатися сервісами локальних операторів газорозподілу, що працюють у їхньому регіоні.
  • Для абонентів "Нафтогазу":
    • через чат-бот gas.ua у месенджерах;
    • зателефонувавши до кол-центру;
    • надіславши SMS на номер 4647, вказавши особовий рахунок та показники лічильника.

Так, навіть якщо газ не використовується, показники лічильника важливо передавати. Це допоможе уникнути розрахунків за плановими показниками, що можуть спричинити накопичення боргу. Такі прості заходи дозволять зменшити ризик отримання завищених сум у платіжках та уникнути зайвих витрат на оплату комунальних послуг.

Нагадаємо, внесли одне, а отримали плюс 90 кубів: "Нафтогаз" випадково змушує українців платити більше

Раніше ми розповідали, що під час війни залишитись без житла: юрист попередив тих, у кого іпотека

Також, водоканали погрожують масовими відключеннями: причина у грошах