Сьогодні ми відкриємо перед вами таємницю завіси щодо історії Входження Божої Матері у вся Свята Святих, Божий храм .

Ми розповімо вам про християнське виховання Пресвятої Богородиці, народні прикмети. І найголовніші заборони свята.

Київ, церква, осінь, фото із соцмереж
Київ, церква, осінь, фото із соцмереж

Коли день святкування, які є традиції?

Сьогодні ми часто звертаємося до Пресвятої Богородиці з молитвами. Люди вимолюють у неї прощення перед Богом за свої гріхи та злочини. Просять допомоги у різних життєвих потребах.

Ті, хто хочуть заступництва та захисту Божої Матінки, з особливою старанністю моляться їй 21 листопада. Адже саме цей день – дата її Введення у храм.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Що буде, якщо добровільно не сплатити штраф від ТЦК: блокування картки – лише перший етап "Теплих днів 60%": відомий синоптик радить українцям готуватися до спекотної зими Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Показати ще

І тепер у церкві звучить подячна молитва Пресвятої, особлива проповідь. Ікона Богородиці посідає почесне місце. Зберігається особлива урочистість. Адже з Введенням Божої Матері до храму пов'язане визначення її подальшої долі

Історія розповідає нам про те, що, будучи 3-річною дитиною, Марія легко подолала 15 високих щаблів. І згодом отримала благословення первосвященика Захарія. Входження дочки святої Анни та Йоакима пов'язане з цією обіцянкою віддати у служіння дитя Господу.

Скрін, відео YouTube Іверська ікона Пресвятої Богородиці
Скрін, відео YouTube Іверська ікона Пресвятої Богородиці

Ганна ніяк не могла зачати дитину. І неодноразово зверталася до Бога зі сльозами на обличчі, благаючи Всевишнього про допомогу. Вона давала обіцянку Господу присвятити дитину, чи то син, чи дочку, Йому, Богу.

І коли Марія зійшла високими сходами з легкістю до храму, всі здивувалися ще й тому, що маленька дівчинка не оглядалася назад і не кликала батьків, як це зазвичай роблять маленькі діти.

Згодом вихованням Марії займалися проповідники Єрусалимського храму. Крім неї, тут перебували благочестиві діви. Мати Ісуса читала молитви, старанно займалася і росла у великій любові до Всевишнього.

За старих часів у ніч перед цим святом існувала давня цікава традиція. Православні люди довго не лягали спати. Адже тоді було прийнято готувати великі свічки, які називають «братськими».

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Спершу їх робили молоді холостяки. Згодом – літні чоловіки. А вранці парафіянки несли ці свічки до храму, щоби освятити. Таким чином, вони символічно проводили Пресвяту Богородицю до Господнього храму.

Для жінок, які несли цю свічку, місія вважалася дуже гідною. До речі, в деяких країнах ця давня традиція існує і нині. Щоправда, в Україні вона не збереглася. А ось у сусідній Польщі люди досі шанують її.

Які частування цього дня, прикмети?

Це свято посідає Різдвяний піст. З огляду на це святковий стіл має бути пісним. Не можна їсти м'ясо, яйця, сир, сметану тощо. Дата свята посідає перший період. Він є найбільш полегшеним.

Адже, починаючи з першого дня посту, 15 листопада, дозволяються супи, каші, гарячі овочеві страви та з олією. Але тільки у вівторок, четвер, суботу та неділю. 2024 року 21 листопада припадає на четвер.

До наших днів дійшла цікава традиція пекти пиріжки з ягодами цього дня. Тісто має бути без яйця. Ви можете зробити смачне тісто дріжджове на воді.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Дітей, які ще жодного разу не сповідалися, прийнято водити на проповідь саме цього дня.

Щодо прикмет, то одна з них пов'язана зі снігом. Оскільки у цей день вшановується пам'ять свята, то зима буде холодною. Саме тому в народі кажуть: "Введення Боже Матінці прийшло – в Україну зиму навело".

А якщо перший сніг випадатиме до Введення, то він швидко розтане. І справді, це правда, адже в середині листопада 2024 року в деяких регіонах країни вже пролітав перший сніг, який швидко розтанув.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Згідно з народною прикметою, сніг, що випав після цього свята, лежатиме довго – аж до самої весни. Потрібно спостерігати, якою буде погода 21 листопада. Якщо вітряно, холодно, то й зимовий період буде не лише холодним.

Вважається, що зима прийде з морозами, холодом та снігом. А от якщо буде "мороз і сонце чудовий день" , тоді врожай пшениці буде високим. Якщо за вікном буде морозно, тоді чекайте на спекотне спекотне літо.

А ще в народі кажуть, що така сама погода має бути в день Різдва. І якщо випаде сніг на вступ, то чекатиме його і 25 грудня. Якщо йтиме дощ, тоді і на Різдво він піде.

Існує також народна прикмета щодо дзвону церковних дзвонів. Вони можуть зазвучати у свято дзвінко. Якщо буде так, і ви почуєте їх, відійшовши від церкви подалі, це означає, що настають морози. Глухий звук – до сильних снігопадів.

Церква, Київ, фото із соцмереж
Церква, Київ, фото із соцмереж

Що не можна на свято робити?

А тепер поговоримо про заборони цього дня. Церковне свято має починатися з молитви. Варто піти на святкову літургію, сповідь, причаститись. Звернутися до ікони Пресвятої Богородиці.

Бажано не виконувати якісь важкі фізичні роботи. А присвятити ранок цього дня церкві та молитвам. Протягом усього дня не можна лаятись, сваритися, засуджувати та обговорювати когось.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Землю вже не варто копати. Вважається, що до самого дня Благовіщення, який у 2025 році припадає на вівторок, 25 березня, не можна чіпати землю лопатою. Краще також не прати, не шити, не вишивати, не мити моли тощо.

У церковні святкові дні не варто позичати комусь гроші, навіть найближчим людям. Не можна влаштовувати галасливі застілля, пити багато алкоголю, поганословити. Будь-які пишні гуляння у це свято під забороною.

Не можна одружуватись, вінчатися 21 листопада, бо цей день припадає на Різдвяний піст. Найголовніше – ваша душевна рівновага, спокій та розуміння суті свята. А також усвідомлення своїх гріхів, щире покаяння.

Нагадаємо про Різдвяний пост-2024: коли починається, що суворо заборонено ці 40 днів і кому можна не дотримуватись.

Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний пост: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.