В Україні готуються до випуску серії коміксів про Степана Бандеру – одного з найвідоміших і водночас спірних героїв української історії. Степан Бандера, лідер Організації українських націоналістів став символом боротьби за незалежність України, але його постать продовжує викликати бурхливі суперечки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів історик і колишній голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович для "Труха Україна", а також анонсувала дитячу біографічну розповідь про Бандеру, яка готується до випуску.
Мета цих проектів – познайомити підростаюче покоління з історією країни та пояснити, чому Бандера став героєм для багатьох українців ще за життя.
Однак ідея про популяризацію Бандери не зустріла одноголосного схвалення. Для частини українців, особливо тих, хто виріс у радянські роки, Бандера залишається неоднозначною фігурою. У той час як одні вважають, що важливо з дитинства знайомити людей з героями нації, інші відкидають його образ, згадуючи про спірні сторінки його біографії.
Особливе занепокоєння викликає те, що популяризація Бандери може погіршити відносини України з Польщею, де він досі асоціюється з Волинською різанею – трагедією часів Другої світової війни.
Реакція українців
"Дуже добра думка. Бандера воював за самостійну та незалежну Україну, за неї і загинув"
"Теж готуємося до війни на десятиліття? А ще з рішки сміялися, що там у садах марширують."
"Хороша новина. Окрім гасел, потрібно ще й популяризувати історичні факти."
"А Марвел потім зробить фільм про Бандеру. І буде новий супергерой на планеті Марвел"
"Згодом Гітлер буде герой, який воював проти рашки! А потім виявлять, що і Путін не такий вже й х*йло"
Нагадаємо, пара суддів більше року "мучала" батьків загиблих героїв примхою поставити гігантську пам'ятку поруч із тілами їхніх синів.
Раніше ми писали про те, що херсонка в Канаді дізналася картини свого батька на виставці окупантів під чужим ім'ям: "Ранило в кожну клітинку"
Крім того, Знай.ua повідомляв, білоруські черниці на ярмарку в Польщі збирали гроші на зброю для російських окупантів