Останнім часом в соцмережах і месенджерах, особливо в Telegram, активізувалися шахраї.

Останнім часом у соцмережах та месенджерах, особливо в Telegram, активізувалися шахраї. Вони поширюють новини, що шокують, щоб налякати людей і виманити у них гроші або персональні дані.

"Вашу пенсію уріжуть!" — фейкова загроза

Зловмисники маскуються під державні структури: використовують логотипи та символіку Пенсійного фонду, пишуть офіційним тоном та пропонують "перевірити", скільки грошей ви втратите. Вони навіть розробили таблицю:

"Якщо ви народжені до 1949 року, натисніть на це посилання", і так далі.

Як тільки ви натискаєте, вас просять ввести дані: прізвище, номер картки, на яку приходить пенсія, та інші подробиці. У результаті шахраї отримують доступ до ваших грошей.

Популярні новини зараз
Суд змусив українку доплатити за газ 150 тисяч: яке порушення виявили фахівці Індексація пенсій у 2025 році: як можуть змінитися виплати й кого омине підвищення Змусять повернути не одну пенсію: літнім українцям зробили важливе попередження Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі
Показати ще

Шахрай
Шахрай

Чому ми ведемося на такі схеми?

Головна мета аферистів – викликати у вас сильні емоції, чи то страх чи радість. Злякавшись за свої фінанси, людина втрачає здатність критично мислити і робить те, що їй кажуть. Це стара, але й досі працююча схема: злякали – змусили діяти.

Схожа схема використовується у дзвінках "з банку". Нібито помічені "підозрілі дії", і щоб урятувати гроші, потрібно терміново продиктувати номер картки, термін її дії та код із зворотного боку.

Або варіант на позитиві: вас вітають із великим виграшем і просять "сплатити невеликий податок", щоб отримати приз. У результаті людина втрачає свої гроші замість того, щоби щось виграти.

пенсіонери
пенсіонери

Як захиститись?

  1. Не довіряйте шокуючим новинам. Побачили щось дивне – перевірте інформацію на офіційних сайтах чи зателефонуйте до державних органів.
  2. Не клацайте на підозрілі посилання. Навіть якщо повідомлення виглядає офіційно, то це може бути підробка.
  3. Ніколи не передавайте дані своєї картки. Ні банк, ні Пенсійний фонд не проситимуть у вас такі дані телефоном або через месенджери.
  4. Радьтеся з близькими. Перед тим, як щось зробити, обговоріть це з рідними.

Нагадаємо, з пенсійних карт гроші повертають до бюджету: кличте онуків зі смартфоном

Раніше ми писали про те, що пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші

Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям допоможуть не замерзнути взимку: як отримати гроші на дрова та вугілля