Пенсію можна отримувати за довіреністю, проте існують певні правила і обмеження, які важливо знати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно зі статтею 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплата пенсії через довірену особу дозволена. Проте термін, протягом якого можна отримувати виплати таким чином, обмежений. Дія довіреності залежить від терміну, вказаного у документі, але виплати за нею можуть здійснюватися не більше 12 місяців, пише Пенсійний фонд України.
Після завершення цього періоду пенсіонеру необхідно особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, щоб подати заяву про продовження дії довіреності. У такому разі виплати відновлюються на наступні 12 місяців, починаючи з місяця, що слідує за поданням заяви.
Для оформлення довіреності потрібно чітко вказати всі умови, а також обрати надійну особу, яка відповідатиме за отримання виплат. Це зручно для тих, хто через стан здоров'я чи інші обставини не може особисто звертатися до банку чи поштового відділення.
Окремо Пенсійний фонд повідомляє, що фінансування пенсійних виплат у січні традиційно розпочнеться на початку місяця. Пенсіонери, які отримують гроші через "Укрпошту", можуть розраховувати на виплати вже з 2 січня. Для тих, хто користується банківськими картками, процес почнеться трохи пізніше — за кілька днів.
Ця система має на меті спростити життя пенсіонерам, але водночас вимагає регулярного оновлення документів. Важливо стежити за термінами дії довіреності, щоб уникнути збоїв у отриманні коштів.
Раніше ми повідомляли, пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень?
У старості платитимуть копійки: як не втратити частину пенсії - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, ФОП і пенсія: що потрібно знати про пенсійне забезпечення підприємців?