До списку тварин, які можуть імітувати людську мову, додався новий учасник – азійський слон Кошік. Він став першою у світі твариною свого виду, яка навчилася повторювати людські слова.

Кошік живе у зоопарку "Еверленд", що знаходиться в Йонгіні, неподалік столиці Південної Кореї. Йому вже 35 років, і він здивував вчених своєю унікальною здатністю – він вимовляє корейські слова, використовуючи хобот для модуляції звуку. Його "словниковий запас" складається щонайменше з п'яти слів - "ні", "сидіти", "добре", "лежати" та "привіт", пише Unilad.

Це явище привернуло увагу докторки Анжели Штегер з Віденського університету, яка вирішила дослідити феномен "розмовляючого" слона. Її команда провела експеримент, вони записали звуки Кошіка і дали корейцям прослухати їх. Дивно, але люди чітко розпізнавали знайомі слова, що довело – слон дійсно навчився копіювати людську мову.

Слон. Скрін із відео на ютуб
Слон. Скрін із відео на ютуб

Науковці відзначають, що Кошік винайшов власний спосіб вимови. Він кладе кінчик хобота собі в рот і використовує його для створення звуків, схожих на людські. При цьому слон змінює форму ротової порожнини, що дозволяє йому імітувати тембр і висоту голосу людини.

Популярні новини зараз
Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати "Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять
Показати ще

Слони. Фото dailymail
Слони. Фото dailymail

Через великі анатомічні відмінності між людьми і слонами така здатність вражає. Голосовий тракт слона значно довший, його гортань велика, а губи взагалі відсутні – натомість він має хобот. Проте Кошік зміг адаптувати свої вокальні навички, щоб відповідати голосу своїх тренерів.

Науковці ще не можуть пояснити всі механізми цього явища, але очевидно одне – слон дійсно унікальний. Його здібності відкривають нові можливості для вивчення комунікації тварин і взаємодії їх з людьми.

Раніше ми повідомляли, новий етап еволюції: собаки почали краще розуміти людей та пристосовуватися до них.

Як навчити собаку чемності без сварок і покарань - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як підтримати друга, що втратив домашнього улюбленця: поради від психологів.