Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших християнських свят, яке в Україні відзначають віряни східного обряду.

Це день, коли Архангел Гавриїл приніс Діві Марії звістку, що вона стане матір'ю Ісуса Христа – Спасителя світу, пише Zn.ua.

У 2023 році Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, що спричинило зміни у датах святкування багатьох неперехідних православних свят. Тепер вони відзначаються на 13 днів раніше, ніж за старим стилем.

Благовіщення, зображення з вільних джерел
Благовіщення, зображення з вільних джерел

Благовіщення у 2025 році відзначатиметься 25 березня, тоді як раніше свято припадало на 7 квітня. Ця зміна стала важливою подією для релігійної спільноти України, адже вона наблизила нас до календаря, яким користуються більшість православних церков світу.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 19 лютого: успіх, відпочинок та підтримка – що чекає знаки цього дня Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Роботу не врахують до стажу: які періоди можуть "зникнути" Тисячі пенсіонерів залишаться без індексації у березні: кого торкнеться обмеження
Показати ще

Андріївська церква, Київ, фото із соцмереж
Андріївська церква, Київ, фото із соцмереж

Попри зміну дати, суть свята залишається незмінною. Благовіщення символізує початок здійснення Божого плану спасіння людства, адже з цієї миті розпочалася історія народження Ісуса Христа.

ікона Ісуса Христа
ікона Ісуса Христа

Для багатьох українців цей день є особливо шанованим, адже нагадує про віру, надію та любов. Святкування Благовіщення об’єднує вірян у молитві та духовному єднанні, незалежно від календарних змін.

Раніше ми повідомляли, чому не можна шити 13 лютого і обов'язково слід піти на цвинтар: прикмети та заборони на Мартина.

Церковний календар на лютий 2025: дати важливих свят - більш детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, ритуал для залучення великих грошей зі срібною монеткою: кроки до процвітання.