Примусове вилучення майна під час воєнного стану – це крайній захід, до якого вдається держава лише у разі гострої потреби.

Такі дії регулюються спеціальними законами, що гарантують дотримання прав власників і передбачають компенсацію, пише "Департамент правового забезпечення".

В умовах воєнного або надзвичайного стану майно громадян чи компаній може бути примусово вилучено на потреби оборони. Водночас Конституція України чітко гарантує право власності, а також обов’язок держави відшкодувати збитки.

Автомобіль. Фото: скрін youtube
Автомобіль. Фото: скрін youtube

Примусове відчуження майна можливе лише у випадках, коли цього вимагає суспільна необхідність. Рішення ухвалює військове командування, погоджуючи його з Міністерством оборони або місцевою адміністрацією. Але на територіях, де тривають бої, погодження не потрібне.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів 300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Пенсіонери отримають бонуси за стаж: кому доплатять 700 гривень
Показати ще

Воїни ЗСУ. Фото: скрін youtube
Воїни ЗСУ. Фото: скрін youtube

Компенсація за вилучене майно передбачена для фізичних та юридичних осіб, а також їхніх спадкоємців. Власник може отримати відшкодування одразу, після закінчення війни або взагалі не отримати компенсації, якщо мова йде про майно державних підприємств. Щоб отримати гроші, потрібно мати акт оцінки, складений до передачі майна.

Штамп, документи / фото: ВРЦіРО
Штамп, документи / фото: ВРЦіРО

Важливо пам’ятати, що всі дії проводяться відповідно до чинного законодавства. У разі примусового вилучення складається акт, де фіксуються дані власника, опис майна та сума компенсації, якщо вона передбачена.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

На жаль, ці заходи стали вимушеною реальністю, адже саме росія розпочала війну ще у 2014 році, коли Україна тільки почала підійматися після розпаду СРСР. Усі ресурси нині спрямовані на захист країни та відновлення після вторгнення росіян.

Раніше ми повідомляли, за що реально втратити квартиру в 2025 році: як уникнути крайніх заходів?

Мобілізація транспорту та житла: українцям заплатять за майно, вилучене для військових потреб - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чи можуть вашу землю "мобілізувати" на користь ЗСУ: що робити?