Після реформи літочислення ПЦУ у 2023 році майже всі церковні свята зрушили у календарі.

Проте є кілька винятків, серед яких – Великдень та інші дати. Адже найбільше християнське свято визначається за особливими астрономічними правилами і щороку припадає на різну дату між 4 квітня та 8 травня. Відповідно залишаються незмінними і всі релігійні дні, прив'язані до Великодня.

Церква, фото з вільних джерел
Церква, фото з вільних джерел

Зокрема цього року Великий піст триватиме з 3 березня по 19 квітня. Останній тиждень перед ним – сирний (або масляний) – припав на 24 лютого - 2 березня. З ним пов'язана неділя Сиропусна (прощена) – цього року було 2 березня.

Далі йде Вербна неділя, яка щороку буває за 7 днів до Великодня. 2025 року вона випадає на 13 квітня. Сам же Великдень святкуватимемо 20 квітня. Ще через 40 днів згадуватимемо піднесення Ісуса Христа – 29 травня, а на 50-й день припадатиме свято Святої Трійці – 8 червня.

Популярні новини зараз
В Україні затвердили тариф на газ до початку опалювального сезону: яка ціна з травня до листопада Гороскоп на тиждень 7-13 квітня для всіх знаків Зодіаку: Тільцям не позіхати, Дівам зібратися, Стрільцям ризикнути Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
Показати ще

Великдень, українці, фото Знай.ua
Великдень, українці, фото Знай.ua

А ось Різдво тепер 25 грудня, Покрова – 1 жовтня, а день святого Миколая – 6 грудня. Важливі церковні свята змістилися на 13 днів раніше. І все тому, що "старий" юліанський календар був астрономічно неточним. Похибка днями досягла цілих 13 днів.

Великдень, українці, фото Знай.ua
Великдень, українці, фото Знай.ua

Нагадаємо про забуті великодні традиції: як Україна втрачає частину своєї культурної спадщини.

Раніше ми повідомляли чому Великдень 2025 стане історичним: унікальна подія 20 квітня об'єднає весь світ і дасть надію.