Українці обурені несподіваними боргами, які з’являються на рахунках в Ощадбанку. Люди кажуть: не брали кредитів, не мали заборгованості, але в один момент отримують повідомлення про "борг перед банком" — і навіть дзвінки від колекторів. Причина — дивна схема обробки грошових переказів.

Про ситуацію повідомляє портал "Мінфін", посилаючись на відгуки реальних клієнтів. Одна з жінок поділилася, як просто після отримання особистого переказу на зарплатну картку… стала "боржницею". Гроші надійшли, вона скористалася ними — і все. А далі почалося.

Банкомат "Ощадбанка". Фото з відкритих джерел
Банкомат "Ощадбанка". Фото з відкритих джерел

"Я отримала переказ, зайшла в магазин, заплатила карткою. Через кілька годин мені приходить повідомлення: у вас борг. А потім ще дзвінки від колекторів. Виявляється, в Ощаді переказ іде кілька днів в обробці. Якщо ним скористатися раніше — це вважається, ніби банк видав тобі в борг", — розповідає жінка.

Вона наголошує, що не брала жодних кредитів, і на картці завжди були лише зарплата та власні кошти. Але через технічні особливості системи банку її звинуватили в "кредитній заборгованості".

Популярні новини зараз
Підхід до мобілізації змінився: як вичисляють ухилянтів Пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи Непридатних до служби можуть несподівано "вилікувати": українцям масово переписують діагнози Пенсіонерам виплатять надбавки: які суми обіцяють
Показати ще

Ощадбанк / скріншот з відео
Ощадбанк / скріншот з відео

У самій фінансовій установі на звернення клієнтки не відповіли. Хоча раніше в Ощадбанку пояснювали подібні випадки тим, що "іноді бувають технічні збої", і вони мають автоматично вирішуватися. Тобто, клієнт сам має здогадатися, що гроші — ще не зовсім його, і краще чекати кілька днів, перш ніж користуватися переказом. Інакше — борг, штрафи, нерви та дзвінки від колекторів.

Щоб вирішити подібні ситуації, в банку радять:

  • звертатися у контакт-центр за номером 0800210800.
  • писати через "Мобільний Ощад", використовуючи функцію "Зворотний зв'язок".

Нагадаємо, шахраї націлилися на пенсіонерів: про що варто знати, аби не втратити останні копійки

Раніше ми розповідали, що ПриватБанк "карає" за інтернет-шопінг: українцям заморожують рахунки після невдалих оплат

Також, Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає