За час повномасштабної війни в українців значно збільшились борги за житлово-комунальні послуги. Однак воєнний стан та труднощі з фінансами не є підставами для несплати рахунків.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПостачальники послуг дедалі частіше звертаються до судів для примусового стягнення боргів. Як боржникам уникнути таких проблем, розповіли в одному із комунальних підприємств.
Суди все частіше стають на бік комунальних підприємств, тому боржники ризикують опинитися із заблокованими рахунками чи заарештованим майном.
Щоб уникнути суду, споживачам необхідно визнати факт наявності заборгованості та укласти договір про реструктуризацію, якщо матеріальне становище не дозволяє виплатити всю суму одразу. Цей крок дозволить погашати борг рівними частинами у тривалий термін.
Для укладання цього договору потрібні такі документи:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного коду;
- оригінал довідки про склад сім'ї;
- довідка про доходи всіх повнолітніх членів сім'ї за останні 6 місяців на момент укладання договору;
- довідка із центру зайнятості (для непрацюючих).
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, тарифи на тепло та гарячу воду переглядатимуть: чи чекатимуть українці на підвищення платежів.
Також наш портал інформував, потрібно уважно читати дрібний шрифт: чому киянам "непомітно" підвищили комуналку вдвічі.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, реальна вартість опалення: як може змінитися тариф після скасування мораторію.