Якщо ви продаєте речі в соцмережах чи на маркетплейсах – є привід дослухатися: податкова стежить за онлайн-торгівлею. Про це розповіла народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк в ефірі "Ранок.LIVE".

За її словами, податківці справді моніторять соцмережі – але не полюють за кожною вишиванкою чи банкою варення. У поле зору потрапляють ті, хто торгує по-великому – сотні однакових товарів, нові речі, великі обороти.

Якщо людина продає телефони, навушники чи одяг, не зі свого гардеробу, а як бізнес, і заробляє на цьому мільйони – тоді лист із вимогою сплатити податки може прийти.

"Це однорідний товар. Наприклад, телефони, навушники або якісь гаджети, або те, що не було у вжитку, нове і не є особистими речами людини, яка їх продає. І обсяг заробітку цієї людини перевищує витрати податківців на виявлення таких осіб. Тобто йдеться про ухилення на мільйони гривень щомісяця. Найменші суми не зацікавлять нашу податкову", – сказала Ольга.

Популярні новини зараз
Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено Повістки посиплються прямо в SMS: звідки українцям чекати несподіванок окрім ТЦК Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплат
Показати ще

покупки онлайн, фото Pxhere
покупки онлайн, фото Pxhere

Тобто:

  • Якщо ви просто розпродаєте свої особисті речі – ніхто вас не чіпатиме.

  • А от якщо щомісяця йде по 100+ нових товарів, то це вже сигнал для податкової.

  • Наголос робиться на тих, у кого заробітки більше витрат на перевірку – тобто не дрібний хендмейд, а реально великий бізнес, оминаючи закон.

Продавати свої старі черевики чи непотрібний пилосос через Instagram можна спокійно. А от якщо у вас щодня по 20 замовлень на нові гаджети – будьте готові, що Державна податкова служба може зацікавитися вами.

Нагадаємо, продаєте в інтернеті частіше трьох разів на рік: кого і за що може реально оштрафувати податкова

Раніше Головнокомандувач розповів, скільки і яким чином шукатимуть ухилянтів: "Ми знатимемо всіх"

Крім того, українці працюватимуть до глибокої старості: у Мінсоці готують нововведення