Побутові споживачі газу ризикують зіткнутися з несподіваними проблемами, які коштуватимуть десятки тисяч гривень. Хто і чому може отримати штраф від газової служби, розповіли спеціалісти проєкту "ГазПравда".

Певного ризику бути оштрафованими мають українці, які отримали житло у спадок. Якщо виявиться, що газова система змінювалася без узгодження з оператором розподільчої мережі, то нестиме відповідальність новий власник.

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

Якщо газовики встановлять, що "блакитне паливо" використовується незаконно або перевищено допустимі обсяги, споживачеві можуть провести донарахування за нормативами.

Наприклад, для домогосподарства з житловою площею 100 м², де проживає двоє осіб та встановлені плита та котел, штраф за опалювальний період може становити понад 54 тисячі гривень.

Популярні новини зараз
Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Газовики. Фото: скрін youtube
Газовики. Фото: скрін youtube

Щоб уникнути штрафних санкцій, спадкоємцям необхідно звернутися до оператора газорозподільної мережі та легалізувати газову систему. Процедура може бути тривалою та витратною, проте чим довше її відкладати, тим більшим може бути штраф, якщо порушення виявлять самі газовики.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, не платить один – страждають усі: українці залишаються без газу через сусідів-боржників.

Також наш портал інформував, газовики оштрафували сім'ю на 500 тис грн через лічильник: перевірка прийде у кожну квартиру.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тривожні дзвіночки: що потрібно перевірити в будинку, якщо раптово збільшилися рахунки за газ.