Бур’яни здатні з’явитися навіть на доглянутому газоні — між плиткою, біля клумб, просто серед трави.

Замість того, щоб одразу хапатися за хімію, варто спробувати натуральні методи, вони безпечні для довкілля, дітей і тварин, пише "Martha Stewart".

Чому ці рослини так важко вивести? Бур’яни мають сильне коріння, швидко ростуть і добре пристосовуються до середовища. Наприклад, польова берізка щороку дає сотні насінин, які можуть "спати" у ґрунті десятки років, чекаючи моменту для проростання.

Земля / фото: Pinterest
Земля / фото: Pinterest

Один із дієвих природних методів — оцет (450 мл) із ложкою засобу для миття посуду. Суміш розпилюють безпосередньо на бур’яни — і вони швидко засихають. Головне — не потрапити на корисні рослини.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 21-27 квітня для всіх знаків Зодіаку: Овни готові до грошей, відгородженість Раків та ігри Козорогів Українців масово готуватимуть до спротиву ворогу: запрацюють спеціальні центри Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Показати ще

Другий варіант — окріп. Просто залийте ним бур’яни - ефект миттєвий. Це підходить для тріщин між плиткою, але не для грядок.

Ще є садові пальники, які випалюють бур’яни точково. Метод ефективний, але вимагає обережності. Також можна використати засоби з органічними кислотами або залізом — вони шкодять бур’янам, не отруюючи землю.

Земля.  Фото: Youtube
Земля. Фото: Youtube

Але головне — не просто знищити бур’яни, а не дати їм повернутися.

Поради для профілактики:

  • мульчування та добрива зміцнюють ґрунт і культурні рослини;

  • косіть траву не надто низько (до 7–8 см) — це захищає від бур’янів;

  • прополюйте регулярно, поки бур’яни молоді;

  • поливайте рідко, але щедро, щоб стимулювати глибоке коріння.

Бур’яни — частина природи, але це не означає, що вони мають правити у вашому саду. Обираючи натуральні засоби, ви захищаєте не лише газон, а й себе.

Раніше ми повідомляли, як правильно доглядати полуницю після зими: покрокове керівництво для дачників.

Вони засіли в листі: чим потрібно обов'язково обробити дерева восени, щоб їх не "зжерли" за зиму - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, паразит не виживе: народні засоби від дротяника, які допоможуть зберегти врожай.