Міністерство юстиції України нагадує громадянам, що завдяки розвитку цифрових технологій значну частину інформації про виконавчі провадження сьогодні можна отримати в онлайн-режимі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗапровадження електронних сервісів сприяє підвищенню відкритості та прозорості діяльності органів державної виконавчої служби, а також забезпечує зручність для учасників проваджень.
Одним із головних інструментів для перевірки виконавчих проваджень є Автоматизована система виконавчого провадження. Через відповідний вебпортал громадяни можуть у відкритому доступі перевірити наявність виконавчих проваджень стосовно фізичних або юридичних осіб. Також доступна інформація про статус провадження, дані про стягувача, боржника, орган або приватного виконавця, у провадженні якого перебуває справа.
Завдяки ідентифікатору доступу або авторизації, сторони можуть ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження та здійснити оплату боргу безпосередньо онлайн.
Ще одним важливим сервісом є Єдиний реєстр боржників — електронна база даних, яка містить відомості про фізичних та юридичних осіб, які мають невиконані майнові зобов’язання. Цей інструмент є ефективним механізмом контролю за дотриманням рішень судів та інших органів. Реєстр також сприяє запобіганню незаконному відчуженню боржниками майна.
Кожен охочий може перевірити наявність інформації в реєстрі за прізвищем або ідентифікаційними даними та за потреби сформувати довідку з реєстру.
Завдяки інтеграції з державним порталом «Дія», громадяни отримали ще більше можливостей взаємодії з виконавчими службами. Авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), особа може переглянути наявні провадження, у яких вона фігурує як боржник, навіть без наявності постанови або номера справи. У застосунку або на сайті також передбачена функція сплати заборгованості онлайн.
У разі виникнення питань громадяни можуть звернутися на гарячу лінію органів державної виконавчої служби за безкоштовним номером: 0 800 356 917. Спеціалісти надають консультації щодо процедур, роз’яснення прав та обов’язків сторін виконавчого провадження, а також допомогу з користуванням електронними сервісами.
Нагадаємо, підвищення податків у 2025 році: у Мінфіні розповіли, що чекає на українців
Раніше ми розповідали, що запізнення не пробачать: українцям дали три місяці, інакше пенсії не чекайте
Також, податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки