Протягом тривалого часу в українців виникало питання: чи не втратить чинності документ, якщо його заламінувати? Особливо це стосувалося свідоцтв про народження, шлюб чи розірвання шлюбу. У різних джерелах лунали протилежні думки.

Одні вважали, що ламінування — це надійний спосіб зберегти важливі папери на довгі роки. Інші побоювалися, що заламіновані документи не прийматимуть у державних установах або що вони стануть недійсними. Нарешті з’явилася чітка офіційна позиція з цього питання.

Свідоцтво про народження / фото: Трускавецька міськрада
Свідоцтво про народження / фото: Трускавецька міськрада

Міністерство юстиції України дало офіційне роз’яснення: ламінування жодним чином не впливає на чинність документів. Свідоцтва про народження, шлюб, зміну імені, усиновлення, розірвання шлюбу, а також про смерть залишаються повноцінними документами, навіть якщо вони заламіновані. Вони є офіційним підтвердженням державної реєстрації актів цивільного стану і можуть бути використані без жодних обмежень.

Популярні новини зараз
Ухилянтів за кордоном попередили: ТЦК нікого не забуло Гороскоп на тиждень 5-11 травня для всіх знаків Зодіаку: удар по Леву, втрата Скорпіонів та підсумки Тельців Вічність ухилянтів шукати не будуть: які встановлені обмеження розшуку від ТЦК Близько 11 тисяч гривень виплатять шести категоріям українців: хто серед претендентів на допомогу
Показати ще

У минулому деякі відділи державної реєстрації актів цивільного стану навіть самі пропонували послугу ламінування документів. Сьогодні ця можливість доступна, зокрема, у центрах надання адміністративних послуг.

ЦНАП. Фото: скрін youtube
ЦНАП. Фото: скрін youtube

Проте є одне важливе застереження. Якщо людина планує використовувати документ за кордоном і для цього необхідно поставити апостиль, то заламіноване свідоцтво не приймуть. Апостиль не ставиться на документи, які вкриті плівкою. У такому випадку доведеться звернутися до відповідного відділу ДРАЦС і отримати повторне свідоцтво, на якому вже можна буде легалізувати документ для міжнародного використання.

Нагадаємо, картки українців блокують все частіше: як її відновити

Раніше ми розповідали про статуси у додатку "Резерв+": як зрозуміти наміри ТЦК

Також, банкомат підвів: що робити, якщо забув ПІН-код картки - інструкція для пенсіонерів