Плата за доставку газу є обов'язковою. Сума в платіжці залежить як від тарифу, так і кількості газового обладнання в домогосподарстві. Хто зі споживачів може сплачувати мінімальну суму за послугу, йдеться у матеріалах компанії "Київгаз".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні діє мораторій, який забороняє підвищення цін на газ для населення. Він поширюється й на послугу розподілу "блакитного палива".
Однак, якщо за газ українці платять за єдиним тарифом, то вартість доставки вже залежить від регіону, де мешкає споживач, а також оператора ГРМ. При цьому значну роль відіграє обсяг споживання протягом газового року та кількість газового обладнання у житлі. Від цього залежить, яким буде розмір щомісячного платежу.
Хто може платити менше
Побутові споживачі, які не користуються блакитним паливом, але підключені до мережі, можуть платити менше. У таких випадках Національна комісія встановила мінімальний платіж за доставку газу.
"Він залежить від газового обладнання у будинку споживача, зазначеного у проектній документації на газифікацію житла", - заявили у "Київгазі".
Мінімальні розміри річної замовленої потужності:
- 39 куб. м – для об'єкта, на якому природний газ використовується лише для приготування їжі;
- 126 куб. м – для об'єкта, де природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
- 314 куб. м – для об'єкта, де природний газ використовується комплексно, зокрема для опалення.
Раніше портал Знай повідомляв, зміни у наданні послуг: клієнтів "Нафтогазу" попередили про нововведення.
Також наш портал інформував, газовики оштрафували сім'ю на 500 тис грн через лічильник: перевірка прийде у кожну квартиру.
Крім того, ми писали, рахунки за доставку газу: деякі українці мають право не платити, але є умова.