Тепер для цього є чіткі правила, які мають убезпечити покупців від маніпуляцій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка встановлює новий порядок, за яким питна вода може отримати статус "природної мінеральної". Це рішення закріплене в урядовому документі від 9 травня 2025 року під номером 542. Тепер кожен виробник, який хоче маркувати свою продукцію як мінеральну воду, має дотримуватись конкретних гігієнічних і технічних вимог, прописаних у регламентах Міністерства економіки, пише Закон України.
Ці правила поширюються як на воду, що видобувається в Україні, так і на ту, що імпортується з-за кордону. Якщо компанія бажає, щоб її продукція вважалась "природною мінеральною", вона повинна звернутися до Міністерства охорони здоров'я із відповідною заявою.
Разом із заявкою потрібно надати:
-
результати лабораторних досліджень, які доводять, що вода відповідає встановленим стандартам;
-
опис місця, звідки добувається вода;
-
документацію, де зафіксовані дані про геологічні й хімічні властивості джерела, з урахуванням норм МОЗ.
Ці дослідження повинні виконуватися акредитованою лабораторією, яка має дозвіл на такий вид робіт. Лише після ретельної перевірки та отримання експертного висновку воду можуть офіційно визнати мінеральною.
Це нововведення має на меті не просто створення порядку, а й захист прав споживачів, які мають знати, що саме купують. Тепер не можна буде під виглядом мінеральної води продавати звичайну питну, що не має жодної користі для здоров'я, а лише гарне пакування.
Незважаючи на те, що на Україну напала росія, країна продовжує удосконалювати свої закони і стандарти, дбаючи про якість життя громадян і прозорість ринку.
Раніше ми повідомляли, пакетик "Нескафе" вже по 420 грн: магазини різко змінили цінники на каву, соки та мінералку.
Лід для молодості обличчя: як правильно використовувати і чи це так ефективно - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, по кишені тільки вода з-під крану: ціни на мінералку та кока-колу наздоганяють елітні напої.