Якщо ви отримали відмову у призначенні соціальної допомоги — не поспішайте зневірятися. Ви маєте законне право оскаржити це рішення. Як це правильно зробити, пояснив народний депутат Павло Сушко на своїй сторінці у Facebook.

Спочатку потрібно зробити важливий крок – отримати письмову відповідь з поясненням причин відмови від органу соціального захисту.

Соцвиплати. Фото: скрін youtube
Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Часто такі документи написані складною мовою і не дають чіткого розуміння, чому саме було відмовлено у соцдопомозі. Відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру", будь-яке рішення, яке може торкнутися ваших прав чи інтересів, має містити детальне обґрунтування.

Що саме має бути у рішенні про відмову:

Популярні новини зараз
Ухилянтів дістануть у власних домівках: що почали робити ТЦК Українки отримають підвищені пенсії незалежно від стажу Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще
  • чітка мотивація, щоб людина могла зрозуміти причину і знати, як подати скаргу;
  • роз'яснення, які норми порушені чи які документи не відповідають вимогам.

Соцвиплати, фото: Знай.uа
Соцвиплати, фото: Знай.uа

Якщо у відмові немає належного пояснення, хоча воно має бути, такий документ може бути визнаний недійсним.

Що ж робити у разі не призначення соцвиплат:

  • вимагати письмове пояснення причин відмови;
  • якщо роз'яснення незрозуміле чи його немає, оскаржити рішення в установленому порядку.

Раніше портал Знай повідомляв, ануляція соцвиплат: українці потраплять під жорсткі перевірки – хто залишиться без допомоги.

Також наш портал інформував, розраховували на щомісячну виплату, а на картці "нуль": що робити, якщо соцдопомога не прийшла вчасно.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці можуть втратити соцвиплати через купівлю валюти: у яких випадках.