Українцям, які наразі перебувають за кордоном, періодично доводиться звертатись до консульства. Це вимагає досить багато часу та зусиль.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Пілотний проект міністерства закордонних справ України, який було розпочато 1 липня 2025 року в 40 дипломатичних установах по всьому світу, направлений на поліпшення такої ситуації, повідомляє "Судово-юридична газета". Для українців, що перебувають за кордоном, запрацює цифровий нотаріат.
Справа в тому, що за звичайним порядком, для оформлення нотаріальних документів (тих же довіреностей) українцям треба особисто завітати до консульства та надати всі необхідні папери. А потім ще раз особисто навідати консульство, щоб забрати виготовлений документ. При цьому в момент надання паперів треба написати заяву та сплатити консульський збір (на пошті або в банку). Якщо ж якийсь потрібний документ відсутній, або нема впевненості в формулюванні заяви, то прийдеться йти до консульства ще раз.
За словами міністра закордонних справ Андрія Сибіги, тепер українці зможуть подавати заяви на нотаріальні дії не особисто, а через систему "е-Консул", тобто онлайн. Тому в консульство треба буде прийти не 2-3, а всього один раз.
Наразі послуги цифрового нотаріату доступні в генконсульствах у Гамбурзі, Мілані, Гданську, а також в консульствах України в деяких країнах: Австралії, Алжирі, Анголі, Аргентині, Ботсвані, В’єтнамі, Гані, Ефіопії, Індії, Індонезії, Катарі, Кенії, Китаї (включно з генконсульствами в Гуанчжоу та Шанхаї), Конго, Кореї, Кот-д’Івуарі, Кубі, Кувейті, Латвії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Мозамбіку, ОАЕ, Омані, ПАР, Перу, Руанді, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Таїланді, Тунісі, Чилі, Японії.
Для отримання нотаріального документу громадянину, що перебуває за кордоном, потрібно подати заяву через "е-Консул", а також завантажити всі потрібні документи та зразок довіреності. Потім система перевірить отримані дані та надасть згоду на оформлення. Якщо виявляться якісь невідповідності в документах, система надішле заявнику повідомлення про це, а також про те, що треба виправити.
На заключному кроці система сформує нотаріальний документ та надішле заявнику повідомлення про його готовність. Далі заявнику треба буде записатись в електронну чергу, а потім відвідати консульство, підписати та забрати документ.
"Все це відбувається без фізичної присутності заявника. Подані ним дані та сформований нотаріальний документ зберігаються в системі", - підсумовує Сибіга.
Раніше портал Знай писав Столична влада кладе плитку, поки кияни самостійно відновлюють будинок, зруйнований ракетою.
Таком ми повідомляли Мобілізація чоловіків 50-60 років: кого призиватимуть у липні ТЦК та куди направлять.
Крім того, портал інформував Коли хочеться відволіктись: 7 кроків, щоб зосередитися на роботі та виконати поставлені завдання.