Після того як США припинили постачання озброєння, Україна все ще може триматися досить довго, однак існує ризик, що фронт у певний момент може буквально "посипатися". Про це заявив голова благодійного фонду "Повернися живим" Тарас Чмут в інтерв'ю каналу "Мілітарний".

"Я не знаю точно, скільки часу у нас є, якщо відповісти коротко. Насправді ситуація надзвичайно сумна й складна. Бо мова йде не лише про Сполучені Штати, які, очевидно, зараз займають досить дивну позицію – радше проросійську, ніж проукраїнську", – зазначив Чмут.

Тарас Чмут, фото: Instagram
Тарас Чмут, фото: Instagram

Експерт підкреслив, що хоча Сили оборони України здатні витримувати багато "на характері", однак цей ресурс не безмежний. За його словами, у країні недостатньо системних змін.

"Цей ресурс поступово вичерпується. Люди в армії виснажені, вони втомилися. У країні недостатньо або зовсім мало системних змін. Наших ресурсів, очевидно, менше, ніж у росіян. Ми ще можемо певний час триматися. Але скільки саме – невідомо", – пояснив він.

Популярні новини зараз
Передбачення, від якого холоне кров: "Китайський Нострадамус" розповів, що станеться у 2025 році Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
Показати ще

Також Чмут не виключає сценарію, коли фронт може обвалитися миттєво, а ворог прорветься вглиб на 30–50 кілометрів.

"Повномасштабне вторгнення теж почалося раптово. Увечері Київ ще жив мирним життям, а зранку вже йшла велика війна. Фронт може посипатися так само неочікувано. Сьогодні ми кажемо, що утримуємо позиції, а завтра у нас прорив на ділянці бригади на 30–50 кілометрів. І нам доведеться терміново латати цю діру", – зазначив він.

Експерт визнав, що наразі ніхто не може точно сказати, скільки Україна здатна протриматися без американської допомоги, адже це залежить від багатьох чинників – як внутрішніх, так і зовнішніх. За словами Чмута, найочевидніша проблема – це Patriot. Адже системи Patriot – це надзвичайно дефіцитний і дорогий ресурс. Їх важко придбати чи продати, витрачаються вони швидко, а виробництво триває довго.

"Це велика нестача. Це суттєва вразливість. Особливо з ракетами PAC-3, які більш-менш здатні перехоплювати балістичні цілі – тут все особливо складно. Якщо PAC-2 ще десь можна дістати, то з PAC-3 ситуація критична", – підкреслив волонтер.

ППО. Фото: скрін youtube
ППО. Фото: скрін youtube

Він додав, що балістичні ракети – це дуже ефективна наступальна зброя, і у росії їх велика кількість. Окрім того, Чмут нагадав, що у москви є також північнокорейські ракети.