Перший український військовослужбовець, який підписав контракт у віці від 18 до 24 років, отримав рішення суду, що зобов’язує виплатити йому один мільйон гривень. Відповідну постанову кілька днів тому виніс Закарпатський окружний адміністративний суд, пише OBOZ.UA.

Осінній призов в Україні, фото: То є Львів
Осінній призов в Україні, фото: То є Львів

Військова частина відмовилася перераховувати кошти, стверджуючи, що хлопець розпочав службу ще до початку повномасштабних бойових дій, а в грудні 2022 року уклав новий контракт. Суд, однак, постановив – військовослужбовець усе одно має право на виплату в розмірі одного мільйона. Це стало першим судовим прецедентом у подібних справах.

Українські військові віком від 18 до 24 років, які підписали контракт під час повномасштабної війни, мають право на отримання виплати у розмірі одного мільйона гривень.

Однією з ключових умов є участь у бойових діях не менше шести місяців (якщо термін менший, сума виплати пропорційно зменшується). У випадку, якщо військовий зазнав поранення під час виконання бойового завдання, він може розраховувати на повну суму виплати, незалежно від тривалості його участі у бойових діях.

Популярні новини зараз
На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Утім, існує низка ситуацій, коли військові частини відмовляються здійснювати цю виплату. Про те, за яких обставин військовослужбовець може залишитися без мільйона і що важливо знати тим, хто служить.

гроші
гроші

Юристи компанії "Мережа права" проаналізували найпоширеніші причини, через які військові частини відмовляють у перерахуванні такої виплати.

Нагадаємо, що українцям віком до 24 років пропонують укласти контракт на один рік служби та отримати мільйон гривень: спочатку виплачується 200 тисяч, а потім ще дві додаткові частини – 300 тисяч і 500 тисяч гривень відповідно.

Однак трапляються випадки, коли навіть тим військовим, які провели понад шість місяців у зоні бойових дій і повністю відповідають віковим критеріям, відмовляють у виплаті.