З початку липня в Україні змінився стандарт напруги: замість 220 вольт в розетках тепер на 10 вольт більше, тобто 230. Це частина системних змін в електроенергетиці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Споживачам нема необхідності хвилюватись та терміново міняти проводку чи електроприлади, повідомляє ДТЕК. Але для запобігання небезпечних ситуацій варто дотримуватись кількох рекомендацій.
Сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, то ж 230 вольт – це нормальний показник для їх безперебійної роботи. Тим більше що виробники закладають додатковий запас міцності до 250 вольт. Головне – щоб не було різких стрибків напруги. Над цим енергетики України працюють щодня.
Тому хвилюватись про те, що техніка може не витримати нову напругу, зовсім не слід.
Що й справді важливо, так це раціональний підхід до використання електроприладів. Енергетики радять в пікові години (це ранок та вечір) намагатися не вмикати одночасно кілька пристроїв з високою потужністю (наприклад, електричну духовку, пральну машину та пилосос).
Не менш важливо турбуватись про стан проводки. Якщо є якісь сумніви або ви живете в будинку, якому вже більше 20 років та проводка в якому не мінялась, слід звернутись до ОСББ або управляючої компанії з проханням перевірити проводку.
Ці кроки дадуть змогу знизити кількість коротких замикань та інших проблем, які можуть виникнути через підвищене навантаження на електромережу.
Раніше портал Знай писав Не тримайте під матрацом: у якій валюті найкраще мати заощадження, щоб гроші "працювали" на вас.
Також портал інформував Коли закінчиться війна в Україні передбачив чат GPT: штучний інтелект розглянув різні сценарії.
Крім того, ми повідомляли Нам пропонують не освіту, а контракт, - Катерина Котенкова про ініціативи щодо посилення мобілізації.