Включення авокадо до щоденного раціону позитивно впливає на якість сну, рівень холестерину та загальний стан харчування. Про це повідомляє "Verywellhealth" , посилаючись на результати досліджень.

Авокадо, фото з відкритих джерел
Авокадо, фото з відкритих джерел

Як з’ясувалося в ході експерименту, люди, які вживали авокадо щодня протягом пів року, відзначили покращення сну, зниження рівня холестерину та підвищення якості харчування. У дослідженні взяли участь 969 дорослих з абдомінальним ожирінням.

"Усіх добровольців випадковим чином розділили на дві групи. Перша група щоденно з’їдала один авокадо, тоді як учасники другої обмежувалися максимум двома авокадо на місяць. При цьому жодних інших змін у раціоні не передбачалося", - пише видання.

Щоб дослідити вплив регулярного споживання авокадо на стан серцево-судинної системи, фахівці скористалися модифікованою версією шкали Life's Essential 8, розробленої Американською кардіологічною асоціацією. Вищий бал за цією шкалою свідчить про краще серцево-судинне здоров’я та враховує такі чинники, як режим харчування, фізична активність і якість сну.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 9 липня: недоброзичливість, перешкоди та дрібні помилки – прогноз для всіх знаків Зодіаку Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення
Показати ще

"Хоча щоденне вживання авокадо протягом шести місяців не призвело до суттєвих змін загального балу за шкалою, дослідники зафіксували покращення окремих показників, пов’язаних з якістю харчування, сну та рівнем ліпідів у крові", - зазначено в повідомленні.

Сон, людина, що спить. Фото: Знай.ua
Сон, людина, що спить. Фото: Знай.ua

Учасники експерименту, які щодня включали авокадо до свого меню, повідомили про поліпшення якості сну. За словами доктора медичних наук і пульмонолога Джона Сайто, авокадо не є снодійним засобом. Водночас у його складі містяться магній, калій і корисні жири, які можуть сприяти нормалізації сну.