Перший повноцінний робочий день новопризначеного голови Національного банку України Якова Смолія розпочався із загальних зборів працівників.

Про це повідомляє ТСН.

Керівник НБУ презентував нову стратегію роботи регулятора на найближчі роки, а також розповів про кадрові перестановки.

Крім того його заступники розповіли про нинішню ситуацію на валютному ринку країни та чого чекати від інфлації.

Кадрова політика Смолія

"У моїх планах не передбачено зміни структури правління, за винятком однієї посади, яка звільнилася", - сказав керівник НБУ.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Голова регулятора уточнив, що йдеться про його заступника, який курує розрахунки і грошовий обіг, інформаційні технології. Крім того він розповів, що вже найближчим часом стане відомо хто стане його першим заступником.

Валютний ринок країни

НБУ не вважає поточні коливання гривні на валютному ринку України істотними.

"У нас плаваючий курс", - сказав заступник голови Нацбанку Олег Чурій, відповідаючи на запитання про відновлення зниження курсу гривні поточного тижня після безперервного зміцнення попередні два місяці.

Чурій переконує, що коливання курсів у таких межах не є екстраординарними, а фундаментальні фактори для валютного ринку залишаються сприятливими.

Інфляція

Керівництво НБУ очікує на уповільнення інфляції в найближчі кілька місяців.

"У річному вираженні вона почне сповільнюватися - це зрозуміло - вже в найближчі кілька місяців", - запевнив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Більш точний прогноз він не назвав, але навів як приклад минулий рік, коли "інфляційний шок почав розвертатися, починаючи з квітня".

Нова старатегія Нацбанку

Керівництво НБУ презентувало стратегію свого розвитку, а також української банківської системи на найближчі роки. У ній визначили сім основних цілей:
1) низька та стабільна інфляція;
2) стабільна, прозора та ефективна банківська система;
3) відновлення кредитування;
4) ефективне регулювання фінансового сектору;
5) вільний рух капіталу;
6) фінансова інклюзія;
7) сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

"Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню. Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сімома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком", - зазначив голова НбУ Яків Смолій.

У Нацбанку - новий голова Яків Смолій.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що НБУ знову притиснув санкціями чотири російські банки.