Минуло вже більше місяця відтоді, як уряд схвалив нові правила виплати аліментів. Кілька засобів тиску на батьків, котрі не поспішають утримувати власних дітей після розлучення, може й дієві, але навіть у такому, здавалось би, суворому законі знайшлися суттєві мінуси.

Аліменти очима батька

Своїм баченням ситуації поділився В'ячеслав Головін. Він згадав кілька основних нововведень, які більше всього повинні лякати чоловіків – приміром, заборона виїзду за кордон, і заборона на керування автомобілем, і притягнення до виправних робіт.

"…намагання захистити права дітей залишило поза увагою дуже важливу проблему. Збільшилася відповідальність за несплату аліментів, але як не було, так і немає відповідальності за обмеження одного з батьків в спілкуванні зі своєю дитиною. Всі знають, що у понад 90% випадків після розлучення діти залишаються з мамою. Це значить не тільки те, що батько зобов'язаний сплачувати аліменти, але й те, що мати не має права забороняти дитині спілкуватися з татом та проводити з ним час", - зазначив він в коментарі "ВВС Україна".

Тато в декреті

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський відсунув юних студенток і взявся за Тіну Кароль: вже покликав у свою печерку

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

І справді, в реєстрі боржників бачимо багатьох батьків, котрі не можуть похизуватися бездоганною репутацією і турботою про майбутнє дитини. Але багато чоловіків, розлучившись із дружинами, навіть не думали перестати спілкуватися із сином, чи донькою, а тим паче – не забезпечувати їх. Їм просто не дають це зробити колишні.

" Ми всі не святі - і чоловіки, і жінки, - всі ми можемо інколи бути дуже поганими батьками. А якщо вже справді існує загроза для життя чи здоров'я дитини, тоді треба заявляти в поліцію. Якщо мати та батько або самі, або через суд уклали угоду про те, що тато може бачити свою дитину, наприклад, раз на тиждень, то жодні опікунські ради, суди чи поліція ніколи не дбатимуть про наслідки. Чи виконує мати рішення суду? Що значить "бачити дитину"? Відомі випадки, коли дитину колишньому чоловіку показали на одну хвилину або здалеку, і все, рішення суду виконано", - додав експерт.

Покарання за несплату аліментів

Головна причина несплати аліментів, на його думку, криється у тому, що татусі починають сплачувати гроші, потім їм під різними причинами відмовляють в праві проводити час з дитиною.

За такої ситуації батько з часом вже й не бачить сенсу платити аліменти - адже від нього вимагають дотримання обов'язків, але не гарантують жодних прав.

Наслідки несплати аліментів

Напевно, в цьому основна несправедливість закону: намагаючись збільшити відповідальність всіх батьків, він насправді збільшує відповідальність лише чоловіків. Несплата аліментів - це справді проблема.

"….всього в країні 3 млн дітей, які проживають без одного з батьків. Отже, безвідповідальних батьків у нас близько 6%. Та чи не призводить логіка заходів проти 6% несвідомих до зневаги прав решти 94%?А скільки батьків, які порушують інші норми закону? Якщо батько не сплачує аліменти понад три місяці, у нього забирають права на авто, право подорожувати за кордон. І це правильно й справедливо".

Дивіться: нове покарання для неплатників аліментів

Нагадаємо, в Україні змінюються правила виплати аліментів.

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено нові правила вивезення дитини за кордон.

Також Знай.ua писав, стало відомо, хто із відомих зірок проміняв дружину на іншу жінку.