В Україні досить популярним явищем стало ухилення від сплати аліментів, у зв'язку з чим був введений новий закон №8296. Згідно закону ті, хто ігнорували виконання батьківських обов'язків більше року, отримають штрафи від 20 до 50% від суми боргу, а їх банківські рахунки заблокують.

Як пише Obozrevatel, новий закон торкнеться навіть тих українців, які не платили аліментів і знаходяться в місцях позбавлення волі. Так, їх по закону можуть зобов'язати виконувати громадські роботи, а зароблені гроші платити на дитину.

Крім того, чиновники, які як мінімум рік ухилялися від сплати аліментів, можуть втратити своє робоче місце.

Також збільшується і розмір мінімальних аліментів - до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (раніше - 50% прожиткового мінімуму).

Популярні новини зараз
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на Новий рік: Діви зустрінуть 2023 у сварці, Овни залишать все, а Скорпіони будуть зірками "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..." Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

Новий закон стосується тих батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або тяжкохвора дитина. Так вони зможуть самостійно вирішити питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України для лікування, навчання, відпочинку, якщо другий з батьків не платить аліменти як мінімум 3 місяці. Також це норма стосується і здорових дітей, якщо аліменти не платять як мінімум 4 місяці.

Рівень покарань також зазнав змін: в разі здійснення повторного адміністративного правопорушення протягом року, пов'язаного з несплатою аліментів, порушнику загрожують громадські роботи терміном від 240 до 360 годин.

Нагадаємо, що новий закон передбачає посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти

Як повідомляв Знай.ua, за несплату аліментів можуть не тільки забрати автомобіль чи нерухомість, але й відправити за ґрати.

Також Знай.ua писав про те, що в Україні з 1 липня 2018 року збільшать суму прожиткового мінімуму на людину, і вона становитиме 1777 гривень (1841 гривень для працездатних громадян).