Нещодавно в районі Бердянська був шторм – і медуз у величезній кількості викинуло на берег. Пляжі в прямому сенсі були усіяні медузами. Відпочинок багатьох українців був зіпсований.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Гігантські медузи, досягають півтора метри в діаметрі, лякають відпочиваючих і полюють на рибу пеленгаса і хамсу, якої повно на Азові.
Так в мережі почало часто повторюватися однй й те саме питання. "Чому так багато медуз на Азовському морі?".
Версій досить багато – від зміни клімату до скидання токсичних відходів. Але вчені пояснили таке нашестя медуз тим, що солоність Азовського моря змінюється. Коли вона підвищується, медузи з Чорного моря відразу ж мігрують в Азовське.
Еколог Василь Яровий заявляє, що останні 20 років солоність Азовського моря падала, і ось тепер знову почала зростати.
"Таким солоним Азовське море було 40 років тому. Концентрація солі становить 14 проміле. Тому медуз дійсно стало більше", – говорить Яровий, додаючи, що в 90-ті роки, коли медузи покинули Азов, концентрація солі впала до 9,5 проміле. Загалом, нічого незвичайного – мова про природні цикли.
Найбільш часто страждають від контакту з медузами діти, а також дорослі з невеликою вагою. А ось повних людей медузи майже ніколи не жалять.
Варто відзначити, медуза Rhizostoma pulmo або корнерот — типовий мешканець Адріатичного, Середземного, Чорного і Азовського морів. Зазвичай організми досягають 40 см в діаметрі, але зустрічалися і екземпляри до 90 см у діаметрі та вагою до 10 кг Отрута медузи — ризостомин — для людини не небезпечний, але може спровокувати реакцію, схожу з тією, що викликає кропива: виникає подразнення, почервоніння шкіри, яке зазвичай проходить протягом доби. Специфічного лікування не потрібно. Місце подразнення достатньо промити проточною водою.
Нагадаємо, популярні курорти окупованого Криму - Євпаторії та мису Тарханкут перетворилися в наймерзенніше місце для туриста. Так нашестя медуз перетворило прозору воду Чорного моря в мутний кисіль. Медузи були помічені величезними зграями, які покривають майже всю поверхню води.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на одному з пляжів Одеси, а саме в Лузанівці - спостерігається навала великих медуз-корнеротов. Зазвичай вони плавають на глибині в холодній воді, але щось змусило їх підпливати до берега.
Також "Знай.uа" писав, в районі Запоріжжя узбережжя Дніпра покрилося рідиною невідомого походження. Вода стала кислотно-зеленого кольору.