На Херсонщині фахівець Верхньорогачицького бюро правової допомоги Людмила Яценко допомогла отримати належні аліменти матері, котра самостійно виховує двох дітей.

Жінка звернулася до Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, подавши заяву про збільшення розміру аліментів на двох неповнолітніх дітей у зв´язку з тим, що матеріальне становище її колишнього чоловіка значно покращилося.

Надання БПД: основні стандарти

За словами Яценко, після розривання шлюбу у квітні 2013 року рішенням Верхньорогачицького районного суду з відповідача було стягнуто аліменти на утримання дітей у розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Популярні новини зараз
"На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

Разом із тим, на даний час збільшився розмір мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років, відбулося стрімке зростання цін на товари та послуги, що, у свою чергу, призвело до збільшення витрат на утримання дітей. Клієнтка також акцентувала увагу на тому, що на день видачі судового наказу відповідач був безробітним, натомість зараз він працює і щомісяця отримує заробітну плату. Крім іншого, колишній чоловік має земельний пай, земельні ділянки, житловий будинок садибного типу, веде домашнє господарство, утримує худобу тощо, тобто його матеріальне становище значно покращилося від дня винесення судового наказу.

Куди звертатися за консультацією?

Врахувавши всі ці обставини, суд повністю задовольнив позовні вимоги громадянки К. щодо збільшення розміру аліментів.

"Як засвідчує успішна практика, за умови знання своїх прав та можливості звертатись до центрів з надання безоплатної правової допомоги, одинокі матері можуть не лише домогтися виплати аліментів, а й перегляду їх розміру. Це рішення суду дозволить покращити матеріальне становище матері, яка виховує двох неповнолітніх дітей", - підкреслила директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, коментуючи результати справи.

Система надання юридичної допомоги

Як результат - рішенням суду вдалося домогтися стягнення з відповідача коштів у розмірі 1/3 частки від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, що не може бути менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття.

З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72999877

Дивіться: надання безоплатної правової допомоги

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, скільки українців померло від вакцинації.