Рада Європейського Союзу запровадила для українців спеціальний дозвіл для подорожей за кордон за безвізовим режимом. Коштуватиме він приблизно 7 євро, видача цього документу дозволить проводити попередню перевірку громадян третіх країн, які намагаються в’їхати в Шенгенську зону.

Як оформити дозвіл?

Для оформлення необхідно буде заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет, повідомляє Politeka.

Надана інформація буде проходити автоматично перевірку по базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови в дозволі на проїзд. Якщо заборон та зауважень не виникне, дозвіл на в’їзд видаватиметься автоматично.

Якщо виникнуть підозри або інформація потребує додаткового аналізу, то заявка буде оброблятися вручну компетентними органами. У будь-якому випадку, термін розгляду інформації з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин.

Суть процедури

Дозвіл дійсний три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта або іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки, в залежності від того, що станеться раніше. Однак його наявність не означає автоматичного права на в’їзд до країн Шенгену – остаточне рішення буде приймати прикордонник.

Популярні новини зараз

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Олександр Еллерт розірвав всі стосунки з Ксенією Мішиною, крапку поставлено: "Дайте нам спокою"

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

Показати ще

Запрацює схожа система в аеропортах і морських пунктах пропуску: перед посадкою на борт авіакомпанії і морські перевізники повинні перевірити наявність дійсного дозволу у осіб для яких вони передбачені.

Через три роки з початку роботи системи це зобов’язання також буде застосовуватися до міжнародних автобусних перевізників.

Для того, щоб нові правила вступили в силу, їх ще повинен підтримати Європейський парламент і затвердити і Рада ЄС.

Дивіться: Як діє безвізовий режим на україно-польському кордоні?

Як повідомляв портал "Знай.ua", китайська провінція запустить рейс в Україну.