Буквально на днях, в соціальній мережі опублікували фото розгромленого російськими бойовиками Іверського кладовища біля Донецького аеропорту.

Відповідні фотографії у соцмережі Facebook опублікував донецький журналіст Роман Манекін.

Відзначається, що він розповів, в якому жахливому стані зараз знаходиться цвинтар.

"Нас попередили, що на кладовищі залишилися міни, снаряди, що не розірвалися. Але далі тягнути з поїздкою було неможливо: ми нічого не знали, що відбувається з могилою мами дружини чотири роки. Насилу знайшли пам'ятник. Бачили могили, розкидані вибухами. Пам'ятники посічені осколками всі, без винятку. Рідкісні — не розколоті. Диво, звісно, але, порівняно з іншими могилами — і тими, що примикають — наша постраждала менше", — зазначив Манекін.

Популярні новини зараз

Керівниця "ПриватБанку" обчистила українців на 8,2 млрд - оголошено в розшук

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Сапер Іван похвалився розробкою для ЗСУ: як знешкоджувати міни за допомогою гарпуна

Показати ще

При цьому журналіст додав, що на території кладовища є церква, яку потроху ремонтують.

"Зайшли в церкву. Дах відремонтовано. Красивий різьблений іконостас. Сліди ремонту на стінах. Якийсь потужний агрегат, начебто обігрівача в приміщенні. На ікони Іверської Божої Матері відколи від пострілів", — розповідає він.

Манекін зазначає, що на кладовищі вони були недовго, так як почався обстріл: чути хлопки мін і рідкі кулеметні черги.

"Що хочу/можу сказати? Дивитися на розбиті могили немає душевних сил: гіркота, відчай, злість тиснуть горло. Не знаю, як таке можна пробачити", — підсумував журналіст.

Нагадаємо, що Ново-Ігнатівське, або Иверське кладовище є одним із найновіших кладовищ Донецька. Воно було засноване в 2003 році. Перша назва кладовища походить від розташування поруч колишньої шахти Ігнатіївська, а друге від розташованого поблизу Свято-Іверського монастиря.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що бойовики "ЛДНР" прибрали насоси поблизу Єнакієвого, завдяки яким вода відкачувалася з шахти "Юнком". За словами працівників шахти, 4 насоса, які допомагали регулювати рівень води, прибрали, а решта насосів повинні бути відключені найближчим часом. Бойовики "ДНР" несуть серйозну загрозу для екологічної безпеки не лише України, але й сусідніх країн.

Можливе затоплення бойовиками шахти "Юнком" на Донбасі може стати серйозним екологічним ударом для України.