Через рішення Печерського суду сторонні особи можуть блокувати будівництво приватних будинків.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Інтер".

Мова йде про провадження, в рамках якого мешканка Києва Тетяна Пономаренко не може завершити будівництво житлового будинку, хоча має всю дозвільну документацію і є власником земельної ділянки. Причина в тому, що їй чинить перешкоди людина, яка не є сусідом, але проживає на тій же вулиці.

Адвокат Вікторія Скороход: "За кадастровими даними обидві земельні ділянки не є суміжними, тобто позивач і відповідач навіть не є сусідами. Тому незрозуміло чому суд вирішив, що в цій справі порушуються права позивача, і прийняв ухвали щодо забезпечення позову".

Противник будівництва – колишній керівник одного з Інтернет-провайдерів Борис Непомящий – висловлює лише одну скаргу – мовляв будівництво псуватиме вид з вікон.

На думку адвоката, суддя неуважно поставилася до цієї справи і винесла несправедливе рішення, наслідком якого стане надзвичайно небезпечний прецедент для інших власників земельних ділянок: "Це небезпечно для реалізації громадянами права власності в цілому. Оскільки виходить, що будь-яка зацікавлена стороння особа через упереджений суд може заблокувати будівництво приватного будинку, накласти арешт на земельну ділянку, відключити життєво необхідні комунікації – світло, воду та комунікацію".

Тим часом, на дії судді Олесі Батрин, яка веде цю справу, звернула увагу Вища рада правосуддя, яка отримала низку скарг на її останні рішення, зокрема, було відкрито і дві дисциплінарні справи.

На думку Тетяни Пономаренко, нескінчений конфлікт зі сторони Бориса Непомящего, у тому числі і судове провадження, призводять до великих додаткових витрат, а також знецінюють такий матеріальний актив як земельна ділянка. А ще жінка пропонує звернути увагу на Держкадастр, з якого видно, що її сусід сам захопив суміжну земельну ділянку, на яку не оформлено жодних майнових прав.

"Сьогодні він сам будує там капітальні будівлі і ще й вважає себе постраждалою стороною" – зазначає Пономаренко.

Розгляд цієї справи в Печерському районному суді продовжиться 16 квітня.

Дивіться деталі в сюжеті