Одразу чотири препарати фактора згортання крові людини для лікування гемофілії у дорослих і дітей надійшло в Україну.

За даними Міністерства охорони здоров'я, їх загальна вартість сягає 155 мільйонів гривень.

Засоби від невиліковного рідкісного генетичного захворювання, пов'язаного з порушенням згортання крові розподілять між пацієнтами вже найближчим часом, проте хто саме зможе їх отримати безкоштовно та за якими критеріями це визначатимуть, невідомо.

Сумна статистика свідчить про кардинально інший стан речей – такі хворі у нашій державі, на жаль, ризикують не дожити навіть до 50 років, як показує практика.

Тільки за останній рік десятки людей не дочекалися ліків в так званій "черзі смерті". Охрестили її так вже кілька років тому. Масові мітинги батьків тяжкохворих, численні спроби дістати необхідні препарати за кордоном, сподівання на волонтерів та продаж останнього майна заради порятунку – так останнім часом доводиться жити людям зі страшним діагнозом.

Назвати точну кількість людей із гемофілією ніхто не береться – симптоми прогресують страшними темпами, зберігається суттєвий ризик інвалідності,а в більшості випадків, ще поява гепатиту С.

Для таких пацієнтів створені спеціальні реабілітаційні центри, але їх технічне устаткування та ресурси настільки не дотягують до належного рівня, що 90% дітей у категорії до 14 років виявляються назавжди прикутими до візка.

Дивіться: "Черга смерті" волає про допомогу

Як повідомляв портал "Знай.ua", Комаровський розповів, як правильно робити інгаляцію.