Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про безпеку плавання після прийому їжі та вживання алкоголю. Про це вона написала у Facebook.

В суспільстві існує поширена думка про те, що якщо побігти купатися відразу після ситного обіду, то можна потонути. А ось Уляна Супрун вважає, що плавання відразу після їжі не більш небезпечне для життя, ніж плавання через дві години після неї або ж взагалі на голодний шлунок.

За словами в. о. міністра охорони здоров'я, під час травлення, організм дійсно направляє кров до шлунку, тим самим зменшуючи кровоток до активних м'язів. Однак у нас в організмі все одно достатній обсяг крові, щоб це не заважало всьому організму функціонувати на нормальному рівні.

Однак під час плавання, як і під час спорту, якщо їжа не переварилася повністю, може почати нудити або виникнуть неприємні відчуття в животі. Так людина отримає набагато менше задоволення від активності в цілому і у воді, зокрема. Тому все ж краще почекати півтори-дві години.

Популярні новини зараз

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Показати ще

А от плавати після вживання алкоголю Супрун категорично не рекомендує – це дуже небезпечно. ВООЗ зазначає, що плавання в нетверезому стані – одна з найчастіших причин, що призводять до трагічних наслідків на воді серед дорослих. Крім того, із-за алкоголю можна втратити пильність і самоконтроль, тим самим наразивши на небезпеку своє життя та життя оточуючих людей.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Супрун відповіла всім любителям пива на пляжі. Щоб застерегти українців від небезпеки, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook описала все, що чекає любителів випити в спеку.

Міністр попереджає: при високих температурах повітря, організм і так втрачає багато рідини, а алкоголь це ще більше посилює. І хоча те ж пиво, здавалося б, складається на 95% з води, ситуацію це ніяк не рятує.