У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про перелік безкоштовних послуг, які українцям гарантовано оплатять із бюджету на рівні первинної допомоги.

Про це МОЗ поінформував у Facebook, опублікувавши картинки-нагадування, повідомляє Politeka.

Так, педіатри, сімейні лікарі та терапевти спостерігатимуть за здоров’ям пацієнта, будуть ставити діагнози і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння і т. д.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка готується стати мамою: "Лежу, заміряю перейми"

Рідка каша, а зверху плаває шматок помідорини: показали реальне меню у військових їдальнях

Подружка Олени Кравець Ірина Сопонару оголила груди заради "Кварталу 95": "Домалювали?"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Показати ще

У разі необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги – лор-лікаря, ендокринолога, хірурга і т.і., або проконсультується з ним щодо лікування.

Також на рівні первинної медичної допомоги до пакету послуг входять деякі аналізи і дослідження.

Раніше Національна служба здоров’я України уклала договір з 12 приватними клініками. Тепер українці зможуть вибирати собі сімейних лікарів з числа їх персоналу.

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розповіла, що 149 комунальних закладів та 12 приватних уже підписали договори з Національною службою здоров’я і з 1 липня фінансуватимуться по-новому.

Решта закладу зараз в процесі автономізації. Супрун переконана, що головні лікарі та лікарі первинної ланки хочуть переходу на нову систему, тому що розуміють, що отримають додаткове фінансування, а 10 мільйонів пацієнтів вже обрали своїх сімейних лікарів.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що в Україні поступово впроваджуються нововведення, пов'язані медичною реформою. І з кожним новим кроком перед українцями постає все більше питань.

Про це повідомляє MEDOBOZ.

Останні стосуються вартості медичної допомоги, а саме, за що тепер доведеться платити самим, і які медпослуги залишаться безкоштовними.

"Народжувати будемо в полях"

Киянка Анастасія Лазєва впевнена, що разом з нововведеннями пологи перестануть бути безкоштовними. І відтепер за них доведеться викласти кругленьку суму, яка підйомна далеко не кожному.

"Якось доводилося підслухати міжсобойчик лікарів. За їх словами, собівартість пологів без ускладнень складає близько 15 тисяч гривень, а якщо є ускладнення - то ціна стартує вже від 25 тисяч. При цьому, за їхніми словами, всі ці витрати ляжуть на плечі самої породіллі і її сім'ї. Звідки у більшості такі гроші, якщо зарплата в 15 тисяч вважається вже ого-го який високою? Але ж на них ще потрібно прогодувати сім'ю і купити все необхідне дитині. Виходить, коли реформу повністю втілять в життя, народжувати будемо як наші предки - в полях", - переживає Анастасія.