Медична реформа в Україні пішла ще далі. З вересня стартує новий проект – громадяни зможуть дзвонити на гарячу лінію та повідомляти про порушення, залишати скарги щодо неналежного медичного обслуговування чи здирництва.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили представники Державної служби охорони здоров'я.
За словами глави служби, Олега Петренка, тепер відповідні органи реагуватимуть на скарги щодо поганого обслуговування пацієнтів, а також фіксуватимуть спроби вимагання грошей.
"Ми працюємо над питанням зворотного зв'язку, який був би основою оцінки [якості послуги]. Цей зворотний зв'язок буде реалізовуватися поступово. Перша частина - з вересня в вигляді гарячої лінії НСЗУ, де кожен споживач послуг зможе залишити інформацію, що його обслужили неналежним чином, або він не отримав послугу, або у нього вимагали гроші. Зараз розробляється спеціальний механізм, і НСЗУ буде це перевіряти ", - сказав Петренко.
Популярні новини заразПлюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всімПоказати ще
Якщо медична установа буде неякісно надавати послуги або відмовить пацієнтові, НСЗУ може розірвати з ним договір, заявив глава служби. Петренко зазначив, що якщо на одну установу буде надходити багато скарг, служба зможе ініціювати перевірки як документації, так і роботу медико-експертної комісії МОЗ в разі, якщо порушення стосуються медичної допомоги.
Також українці матимуть змогу слідкувати за історією звернень громадян на гарячу лінію та реакцією на них.
Результати першого етапу мед реформи
Дивіться: Медреформа. Підписуємо декларацію зі своїм лікарем
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", поліклініки в Україні змінюють принцип роботи. Деякі медичні послуги залишаться безкоштовними, а от багато за що доведеться заплатити і з власної кишені.
Щодо безкоштовних ліків, їх забезпечить держава, як і нині, за програмою "Доступні ліки".