Медична реформа в Україні пішла ще далі. З вересня стартує новий проект – громадяни зможуть дзвонити на гарячу лінію та повідомляти про порушення, залишати скарги щодо неналежного медичного обслуговування чи здирництва.

Про це повідомили представники Державної служби охорони здоров'я.

За словами глави служби, Олега Петренка, тепер відповідні органи реагуватимуть на скарги щодо поганого обслуговування пацієнтів, а також фіксуватимуть спроби вимагання грошей.

"Ми працюємо над питанням зворотного зв'язку, який був би основою оцінки [якості послуги]. Цей зворотний зв'язок буде реалізовуватися поступово. Перша частина - з вересня в вигляді гарячої лінії НСЗУ, де кожен споживач послуг зможе залишити інформацію, що його обслужили неналежним чином, або він не отримав послугу, або у нього вимагали гроші. Зараз розробляється спеціальний механізм, і НСЗУ буде це перевіряти ", - сказав Петренко.

Популярні новини зараз

Понівечену 16-річну школярку знайшли в кущах біля дороги, на тілі немає живого місця: родичів змусили мовчати

Посеред травня частину України засипало снігом, а температура впала нижче нуля

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

Якщо медична установа буде неякісно надавати послуги або відмовить пацієнтові, НСЗУ може розірвати з ним договір, заявив глава служби. Петренко зазначив, що якщо на одну установу буде надходити багато скарг, служба зможе ініціювати перевірки як документації, так і роботу медико-експертної комісії МОЗ в разі, якщо порушення стосуються медичної допомоги.

Також українці матимуть змогу слідкувати за історією звернень громадян на гарячу лінію та реакцією на них.

Результати першого етапу мед реформи

В Україні набирає обертів інформаційна кампанія про успіхи медреформи на первинному рівні. Відзначаються хороші темпи підписання декларацій з лікарями і реєстрації в електронній системі лікарів і медустанов. Дільничним лікарям обіцяють ввести високі зарплати вже з липня цього року.

Дивіться: Медреформа. Підписуємо декларацію зі своїм лікарем

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", поліклініки в Україні змінюють принцип роботи. Деякі медичні послуги залишаться безкоштовними, а от багато за що доведеться заплатити і з власної кишені.

Однак, що стосується вторинної та третинної медицини, там буде не все безкоштовно. Держава складе перелік медичних послуг, за які пацієнти повинну будуть сплатити з власних кишень.

Щодо безкоштовних ліків, їх забезпечить держава, як і нині, за програмою "Доступні ліки".