З 1 липня стартує наступний етап нової медичної реформи, який передбачає зміну принципу роботи поліклінік. Українцям пояснили, які медичні послуги залишаться безкоштовними, а за які доведеться платити з власної кишені.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк , - передає "РБК-Україна".

"МОЗ ухвалив відповідний наказ, який регулює питання надання первинної допомоги, в якому зазначено всі, що пацієнт отримає у сімейного лікаря безкоштовно. За це не можна брати грошей - ні копійки. Туди, крім огляду, входять вісім обстежень, електрокардіограма, кілька тестів і т. д." - пояснив він.

Однак, що стосується вторинної та третинної медицини, там буде не все безкоштовно. Держава складе перелік медичних послуг, за які пацієнти повинну будуть сплатити з власних кишень.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

Щодо безкоштовних ліків, їх забезпечить держава за програмою "Доступні ліки".

"Це напевно будуть послуги, які не є життєво необхідними. Також будуть послуги, і їх буде набагато більше, надання яких потрібно буде чекати, але вони будуть безкоштовними. Крім того, буде категорія невідкладних медпослуг, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно і швидко", - підкреслив представник МОЗ.

Які саме послуг будуть платними, пацієнти зможуть ознайомитися у відповідних документах.

"Наприклад, в одному документі про медпослуги буде детально розписано, які аналізи будуть оплачуватися державою, а які ні. Інший документ буде містити перелік екстреної медичної допомоги, який не буде детально розписаний, оскільки все і так оплатить держава", - сказав Ковтонюк.

Безкоштовною в українських лікарнях буде і паліативна медицина.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Україні визначились і прайсом на медичні послуги. Українцям розповіли, скільки тепер коштуватиме їх здоров'я та де брати гроші на дорого вартісне лікування.

Від початку старту медичної реформи декларації з сімейними лікарями вже підписали близько трьох мільйонів громадян. В уряді зазначили, що кампанія не закінчиться. Доки кожен українець не підпише угоду з лікарями.