З 1 липня стартує наступний етап нової медичної реформи, який передбачає зміну принципу роботи поліклінік. Українцям пояснили, які медичні послуги залишаться безкоштовними, а за які доведеться платити з власної кишені.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк , - передає "РБК-Україна".

"МОЗ ухвалив відповідний наказ, який регулює питання надання первинної допомоги, в якому зазначено всі, що пацієнт отримає у сімейного лікаря безкоштовно. За це не можна брати грошей - ні копійки. Туди, крім огляду, входять вісім обстежень, електрокардіограма, кілька тестів і т. д." - пояснив він.

Однак, що стосується вторинної та третинної медицини, там буде не все безкоштовно. Держава складе перелік медичних послуг, за які пацієнти повинну будуть сплатити з власних кишень.

Популярні новини зараз
Інспектори показали, як працює "огидний" ресторан фаст-фуду: калюжі щурової сечі та фекалій Регіна Тодоренко, яка народжувала при 3-річному синові, згадала, як зважилася на це вдома: "Це небезпечно" Пропагандист Соловйов натякнув ЗСУ на нові цілі: розчарувався у "другій армії" Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві
Показати ще

Щодо безкоштовних ліків, їх забезпечить держава за програмою "Доступні ліки".

"Це напевно будуть послуги, які не є життєво необхідними. Також будуть послуги, і їх буде набагато більше, надання яких потрібно буде чекати, але вони будуть безкоштовними. Крім того, буде категорія невідкладних медпослуг, які пацієнти отримуватимуть безкоштовно і швидко", - підкреслив представник МОЗ.

Які саме послуг будуть платними, пацієнти зможуть ознайомитися у відповідних документах.

"Наприклад, в одному документі про медпослуги буде детально розписано, які аналізи будуть оплачуватися державою, а які ні. Інший документ буде містити перелік екстреної медичної допомоги, який не буде детально розписаний, оскільки все і так оплатить держава", - сказав Ковтонюк.

Безкоштовною в українських лікарнях буде і паліативна медицина.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Україні визначились і прайсом на медичні послуги. Українцям розповіли, скільки тепер коштуватиме їх здоров'я та де брати гроші на дорого вартісне лікування.

Від початку старту медичної реформи декларації з сімейними лікарями вже підписали близько трьох мільйонів громадян. В уряді зазначили, що кампанія не закінчиться. Доки кожен українець не підпише угоду з лікарями.