Посол Польщі в Україні Ян Пєкло високо оцінює хід децентралізації в Україні і переконаний, що курс офіційного Києва гарантує в майбутньому європейську та євроатлантичну інтеграцію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми розуміємо, що попереду ще багато роботи, однак обраний Україною напрямок забезпечує те, що Україна стане членом Євросоюзу і НАТО... Ми із задоволенням констатуємо прогрес у питанні децентралізації", - сказав він на презентації звіту Організації економічного співробітництва і розвитку за темпами впровадження децентралізації в Україні в п'ятницю в Києві.
Ян Пєкло наголосив, що децентралізація є однією з найважливіших реформ. І також зазначив, що Польща може запропонувати Україні свій досвід.
"Польща може запропонувати Україні свій досвід. Після розвалу комуністичної системи Польща пройшла масову трансформацію, зокрема, децентралізацію, створила ефективне самоврядування. Ми підтримуємо реформи в Україні та надаємо підтримку з самого їх початку. Проте співпраця на місцевому рівні почалося набагато раніше – це і спільні проекти та обмін візитами, це також створює гарний клімат для децентралізації. На сьогодні близько 50 українських громад отримують від нас підтримку", - підкреслив дипломат.
Нагадаємо, 11 червня, виповнилося рівно рік, як в Україні почав діяти безвізовий режим з Євросоюзом. Можливістю літати в Шенгенську зону без візи скористалися понад 500 тисяч разів, правда, більшість мандрівників обрали "добити" старі візи.
Як повідомляє ВВС, переважна більшість людей, які відстояли кілометрові черги за біометричним паспортом, так їм і не скористалися.
Як повідомили в Державній прикордонній службі, за рік співвітчизники скористалися безвизом 517 тисяч разів. Мова йде про поїздки на територію Євросоюзу з біометричним паспортом без діючої візи.
Уточнюється, що це кількість в'їздів, а не людей. Другий показник підрахувати дуже складно. У загальній складності з червня 2017 року по червень 2018 року українці їздили в ЄС 19,5 млн разів, з них близько 4 млн - за біометричними паспортами, але з діючою візою.
Разом з тим громадська організація "Європа без бар'єрів", грунтуючись на даних ЄС, підрахувала, що в 2017 році, коли безвиз діяв вже півроку, кількість запитів від українців на візи скоротилася вдвічі - з 1,4 млн до 720 тисяч.
Як повідомляв портал "Знай.uа", генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенбер розповів, чи варто Україні розраховувати на перспективу в майбутньому стати членом НАТО.