Військове протистояння на окупованих територіях залишило негативний відбиток передусім на дітях – життя під обстрілами стало для них складним психологічним потрясінням.

Відповідну думку у своєму блозі висловила український юрист та письменниця Олена Степова.

Вона підкреслила, що на власному досвіді переконалася: як війна міняє долі у гірший бік. У 2014 році вся її родина опинилася на роздоріжжі, страх та безвихідь просто переповнювали їх, але вірити в "руський мір" вони відмовилися.

Влітку вони пережили обшуки, пограбування і доноси, але свого будинку не залишали. Старшій доньці письменниці довелося у буквальному сенсі слова закінчити школу під канонаду ворожих "градів", а останні слова директора і взагалі шокували батьків:

"Діти, вас чекають великі дороги землі російської" , - сказала тоді вона.

Популярні новини зараз
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Школярам категорично забороняли виходити на вулицю у вишиванках. Небезпека була на кожному кроці, тому Степова забороняла дітям підіймати із землі навіть іграшки.

Учнів змушували заповнювати анкети, які більше нагадували процедуру допитів.

"Виявилося, що в класах діти навіть сидять за партами - "Укроп" і "Новоросія" , - зізналася вона.

Та найбільше жінку шокувало те, що неповнолітні навіть не розуміли всього жахіття війни: вони могли робити фото на танках, селфі з убитими, колекціонували гільзи та шеврони.

Втім, більшість із них розуміли, як реально дуть справи у місті:

"Виявилося, що багато дітей проходили страшну ломку, так як були за Україну, відчували себе українцями", - підсумувала вона.

Як повідомляв портал "Знай.ua", окупанти "привітали" луганських випускників комендантською годиною.